Շիրակի, Լոռու և Արագածոտնի մարզերում կլուծվի 61 անօթևան ընտանիքների բնակարանային խնդիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ կառավարությունը գումար է հատկացնելու երկրաշարժի հետևանքով Շիրակի, Լոռու և Արագածոտնի մարզի 61 անօթևան մնացած ընտանիքների բնակարային խնդիրները լուծելու համար։
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին որոշում է կայացվել ՀՀ կառավարության հերթական նիստում։
Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Վահագն Վերմիշյանը ներկայացրեց իրականացվելիք միջոցառումների համար պետբյուջեով արդեն հատկացված 560 մլն դրամի բաշխումը։
«Նախատեսվում է 509.5 մլն դրամի հաշվին լուծել 61 ընտանիքի բնակարանային խնդիրներ, որից 40-ը՝ Լոռիում, 15-ը՝ Շիրակում, 6-ը՝ Արագածոտնի մարզում։ Մնացած 50.5 մլն դրամն ուղղվելու է Լոռու գյուղական բնակավայրերում ծրագրերի շահառու ճանաչված ընտանիքների համար կառուցված 31 բնակարանների, բնակելի տների թերությունների վերացման, ինչպես նաև սեփականության իրավունքի գրանցման գործընթացի ապահովմանը», - ասաց Վերմիշյանը։

В Ширакской, Лорийской и Арагацотнской областях будет решен жилищный вопрос 61 бездомных семей
Правительство Армении выделит средства на решение жилищных проблем 61 семей, оставшихся без крова вследствие землетрясения в Ширакской, Лорийской и Арагацотнской областях.
Как сообщает «Арменпресс», решение об этом было принято на очередном заседании правительства Армении.
Председатель Комитета по градостроительству Ваагн Вермишян представил распределение выделенных госбюджетом 560 млн драмов на предстоящие мероприятия.
“Планируется за счет 509,5 млн драмов решить жилищные проблемы 61 семьи, 40 из которых - в Лори, 15 - в Шираке, 6 - в Арагацотнской области. Остальные 50.5 млн. драмов будут направлены на обеспечение процесса регистрации права собственности на 31 квартиру и жилые дома, построенные для семей, признанных бенефициарами программ в сельских населенных пунктах Лори”, - сказал Вермишян.