Emmy-ի մրցանակաբաշխությունը կանցկացվի առանց հաղորդավարի. Fox Entertainment
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Emmy Awards հեռուստատեսային մրցանակի հանձնման արարողությունը կանցկացվի սեպտեմբերին՝ առանց հաղորդավարի: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, օգոստոսի 7-ին Լոս Անջելեսում հայտարարել Է Fox Entertainment հեռուստաալիքի ղեկավար Չառլի Քոլիեր, ալիք, որը հեռարձակելու Է միջոցառումը:
Նա նշել Է, որ ժողովրդականություն վայելող բազմաթիվ սերիալներ այս տարի ավարտվել կամ շուտով ավարտվելու են: Քոլիերի կարծիքով, դրան պետք Է ուշադրություն դարձնել: Նրա գնահատումներով՝ հաղորդավարի ռեպլիկաները եւ ներածական ելույթը կետեւեն մոտավորապես 15-20 րոպե: Ինչպես ընդգծել Է Քոլիերը, որի խոսքը մեջբերում Է Variety հանդեսը, կազմակերպիչները մի շարք թեկնածուների են դիտարկել այս դերի համար:
«Բայց մենք եկանք այն եզրակացության, որ այս տարի, երբ մենք այսքան մեծ թվով շոուների ականատեսներն ենք, ռազմավարական որոշումը կլինի՝ Emmy-ն անցկացնել առանց հաղորդավարի»,-հավելել Է նա:
Variety-ն նշում Է, որ վերջին անգամ Emmy-ն առանց հաղորդավարի են հանձնել 2003 թվականին: Այն ժամանակ հեռարձակումը նույնպես իրականացնում Էր Fox-ը:
Emmy-ն ամերիկյան մրցանակ Է հեռուստատեսության բնագավառում: Այն շնորհում են ամեն տարի՝ հեռուստաինդուստրիայի տարբեր ճյուղերում: 71-րդ մրցանակաբաշխությունը կկայանա սեպտեմբերի 22-ին Լոս Անջելեսում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

СМИ: церемония вручения премии Emmy пройдет без ведущего
Церемония вручениятелевизионной премии Emmy Awardsпройдет в сентябребез ведущего. Об этом заявил в среду в Лос-Анджелесе глава телеканала Fox Entertainment, который будет транслировать мероприятие, Чарли Колиер.
Он отметил, что многие популярные сериалы в этом году завершились или вскоре завершатся. По мнению Колиера, этому следует уделить внимание. По его оценкам, реплики ведущего и вступительное выступление займут около 15-20 минут. Как подчеркнул Колиер, слова которого приводит журналVariety, организаторы рассмотрели целый ряд кандидатов на данную роль. "Но мы пришли к выводу, что в этом году, когда мы уделяем внимание такому большому числу шоу, стратегическим решением будет провести Emmy без ведущего", - добавил онՙсообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Variety отмечает, что в последний раз Emmy вручали без ведущего в 2003 году. Тогда трансляцию также вел телеканалFox.
Emmy - американская премия в области телевидения. Ее присуждают ежегодно в разных областях телеиндустрии. 71-я церемония вручения премии состоится 22 сентября в Лос-Анджелесе.