Սա այն տեղն է, որտեղ Եվրոպայի սիրտը բաբախում է. Տուսկը հայտնել է տպավորությունը Սևան այցից հետո
ՍԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սա այն տեղն է, որտեղ բաբախում է Եվրոպայի սիրտը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Սևանավանք այցից հետո լրագրողների հետ զրույցում նման կարծիք է հայտնել Եվրոպական խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկը:
«Չնայած ես քաղաքական գործիչ եմ, սակայն մշակույթը շատ ավելի կարևոր է և ամենից առավել: Ես իսկապես տպավորված եմ: Որպես եվրոպացի՝ կարծում եմ, որ սա միայն իմ տեսակետը չէ՝ սա այն տեղն է, որտեղ Եվրոպայի սիրտը բաբախում է»,- ասաց Տուսկը:
Նա Հայաստանի մշակութային ժառանգությունը համարեց ամենատպավորիչներից՝ ոչ միայն այս տարածաշրջանում: Եվրոպական խորհրդի նախագահ երկրի ամենակարևոր առավելությունը համարեց Հայաստանի մարդկանց, շեշտեց՝ դա ուղղակի հաճոյախոսություն չէ:

This is the place where Europe’s heart beats – Tusk speaks about Sevanavank
YEREVAN, JULY 10, ARMENPRESS. This is the place where Europe’s heart beats, ARMENPRESS reports President of the European Council Donald Tusk told the reporters following his visit to Sevanavank.
“Though I am a politician, culture is much more important and above all. I am really impressed. As a European I think this is not only my opinion, this is the place where Europe’s heart beats”, Tusk said.
He assesses Armenia’s cultural heritage as one of the most impressive, and not only in the region. The President of the European Council described Armenian people as the most important advantage of the country, stressing that it’s not just a compliment.