Հայաստանից ապրանքների արտահանումը մայիսին աճել է 11,7 տոկոսով
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Համաձայն ՀՀ ազգային վիճակագրական կոմիտեի օպերատիվ տվյալների՝ այս տարվա մայիսին 2018-ի նույն ամսվա համեմատ արձանագրվել է ապրանքների արտահանման 11.7% աճ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀէկոնոմիկայի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, Պետական եկամուտների կոմիտեի օպերատիվ տվյալների՝ որոշ ապրանքային խմբերի արտահանումն աճել է երկնիշ ցուցանիշներով ինչպես մայիսին նախորդ տարվա նույն ամսվա համեմատ, այնպես էլ 2019-ի հունվար-մայիսին՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ։
«Արտահանման կառուցվածքում այս ամիս ևս նկատվել է աճի մեծ ներուժ ունեցող ոչ ավանդական ապրանքների արտահանման դրական դինամիկա»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

Armenian exports rise by 11.7% in May
YEREVAN, JULY 3, ARMENPRESS. According to the National Statistical Service of Armenia, Armenia recorded 11.7% growth of exports of goods in May 2019 against May 2018.
As ARMENPRESS was informed from the Ministry of Economy, according to the data of the State Revenue Committee, some types of the goods have recorded double digit rise of export in May 2019 against May 2018, as well as in the January-May of this year against the same period of 2018.
Some types of goods that traditionally had very small share in exports have also recorded positive dynamics.