«Ադեկվադ»-ի ղեկավար Արթուր Դանիելյանը բերման է ենթարկվել ոստիկանություն
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ադեկվադ» կուսակցության առաջնորդ Արթուր Դանիելյանը հունիսի 10-ին բերման է ենթարկվել ոստիկանություն: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում լուրը հաստատեցին ՀՀ ոստիկանության լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Դեպքի առնչությամբ նյութեր են նախապատրաստվում, գործողություններ են կատարվում»,-տեղեկացրին ոստիկանությունից: Դանիելյանըտարվել է ոստիկանության Կենտրոնի բաժանմունք:
Լրատվամիջոցները նշում են, որ Դանիելյանը հունիսի 9-ին ուղիղ եթերում սպառնալիքներ է հնչեցրել ՀՀ վարչապետի հասցեին:

YEREVAN, JUNE 10, ARMENPRESS. The leader of a newly founded political party Artur Danielyan has been detained by Yerevan police.
The Press and PR Department of Armenian Police confirmed that Artur Danielyan, leader of Adevkvad Political Party, has been taken to the downtown’s police station in Yerevan.
“Materials are being prepared regarding the incident, actions are being taken,” police said.
Danielyan has reportedly threatened Prime Minister Nikol Pashinyan with physical violence during a June 9 live broadcast on Facebook. It is unclear if his arrest is connected with the statements made during the broadcast.