Պաշտպանության նախարարությունը ձգտում է ոչ թե բալանսի, այլ առավելության. Դավիթ Տոնոյան
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը «Հաղթանակ» զբոսայգում լրագրողների հետ զրույցում անդրադարձել է սահմանային իրավիճակին:
«Եղել են խոցումներ, որոնք բերել են վիրավորումների: Մենք դրանց համապատասխան ձևով արձագանքել ենք: Այս ակտիվությունը պայմանավորում եմ երկկողմանի ինժեներական աշխատանքներով: Ձմռանից հետո, գիտեք, գարնանը որոշ ինժեներական աշխատանքներ են կատարվում, առաջնագիծն աշխուժանում է: Հայաստանի Զինված ուժերը շարունակում են իրենց աշխատանքը՝ ապահովելով երկրի անվտանգությունը»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասաց Դավիթ Տոնոյանը:
Պաշտպանության նախարարը վերահաստատեց իր այն հայտարարությունը, համաձայն որի հայկական բանակը զինվում է շատ խիստ: «Դրա համար մենք ունենք բոլոր հնարավորությունները»,-ասաց նախարարը: Լրագրողների հարցին, թե արդյոք այդ գործողություններով տարածաշրջանում սպառազինության բալանսը վերականգնվում է, Դավիթ Տոնոյանը պատասխանեց, որ Պաշտպանության նախարարությունը ձգտում է ոչ թե բալանսի, այլ առավելության:

Министерство обороны стремится не балансу, а к преимуществу — Давид Тоноян
Министр обороны РА Давид Тоноян в беседе с журналистами в парке Победы прокомментировал ситуацию на границе.
«Были случаи.которые привели к ранениям. Мы ответили на них соответствующим образом. Эту активность я объясняю инженерными работами, проводимыми с обеих сторон. Вы знаете, после зимы проводятся определенные инженерные работы, и на передовой наблюдается активность. Армянские ВС продолжают свою работу, обеспечивая безопасность страны», - сказал Тоноян.
Министр подтвердил свое заявление о том, что армянская армия серьезно вооружается.
«Для этого у нас есть все возможности», - сказал Давид Тоноян.
На вопрос журналистов, восстановится ли в результате этих действий баланс вооружений в регионе, Давид Тоноян ответил: Министерство обороны стремится не балансу, а к преимуществу.