Պաշտպանության նախարարությունը ձգտում է ոչ թե բալանսի, այլ առավելության. Դավիթ Տոնոյան
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը «Հաղթանակ» զբոսայգում լրագրողների հետ զրույցում անդրադարձել է սահմանային իրավիճակին:
«Եղել են խոցումներ, որոնք բերել են վիրավորումների: Մենք դրանց համապատասխան ձևով արձագանքել ենք: Այս ակտիվությունը պայմանավորում եմ երկկողմանի ինժեներական աշխատանքներով: Ձմռանից հետո, գիտեք, գարնանը որոշ ինժեներական աշխատանքներ են կատարվում, առաջնագիծն աշխուժանում է: Հայաստանի Զինված ուժերը շարունակում են իրենց աշխատանքը՝ ապահովելով երկրի անվտանգությունը»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասաց Դավիթ Տոնոյանը:
Պաշտպանության նախարարը վերահաստատեց իր այն հայտարարությունը, համաձայն որի հայկական բանակը զինվում է շատ խիստ: «Դրա համար մենք ունենք բոլոր հնարավորությունները»,-ասաց նախարարը: Լրագրողների հարցին, թե արդյոք այդ գործողություններով տարածաշրջանում սպառազինության բալանսը վերականգնվում է, Դավիթ Տոնոյանը պատասխանեց, որ Պաշտպանության նախարարությունը ձգտում է ոչ թե բալանսի, այլ առավելության:

Defense Ministry of Armenia aspires for military supremacy, but not just balance – Minister Tonoyan
YEREVAN, MAY 9, ARMENPRESS. Defense Minister of Armenia Davit Tonoyan referred to the situation on the border in an interview with reporters at the Victory Park of Yerevan.
“There have been cases of targeting, causing injuries. We adequately responded to that. I link this activation with engineering works from both parts. Following winter, you know, some engineering works take place in spring and the front line activates. The Armed Forces of Armenia continue their duty, ensuring the security of the country”, ARMENPRESS reports Tonoyan as saying.
The Defense Minister reaffirmed his announcement that the Armenian army gets seriously armed. “We have all the opportunities for that”, he said. To the question of a reporter if those actions restores the military balance in the region, Davit Tonoyan answered that the Defense Ministry aspires for supremacy, but not just balance.