Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Կատարի Պետություն
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունն ապրիլի 6-10-ը կլինի Կատարի Պետությունում՝ մասնակցելու Միջխորհրդարանական միության 140-րդ վեհաժողովի աշխատանքներին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին ՀՀ ազգային ժողովի լրատվության և հանրության հետ կապերի վարչությունից, խորհրդարանի ղեկավարի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Միքայել Մելքումյանը, ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Աննա Կարապետյանը, ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը, ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Հովհաննես Հովհաննիսյանը, ԱԺ պատգամավորներ Սրբուհի Գրիգորյանը, Արման Բոշյանը, Շաքե Իսայանը եւ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Տիգրան Գալստյանը:

Делегация во главе с Араратом Мирзояном выедет в Катар
Делегация во главе с председателем НС А. Мирзояном с 6 по 10 апреля выедет в Государство Катар для участия в работе 140-й Ассамблеи Межпарламентского союза.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении НС Армении по связям с общественностью и СМИ, в составе делегации - председатель постоянной комиссии НС по вопросам региональной и евразийской интеграции Микаел Мелкумян, заместитель председателя постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам Анна Карапетян, руководитель фракции “Мой шаг” Лилит Макунц, заместитель председателя постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта Ованнес Ованнисян, депутаты НС Србуи Григорян, Шаке Исаян и руководитель-генеральный секретарь аппарата НС Тигран Галстян.