Գեղարքունիքի մարզի ճանապարհների անցանելիությունն ապահովվում է
ԳԱՎԱՌ 28 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գեղարքունիքի մարզում փետրվարի 27-28-ին տեղացած ձյան պատճառով թեեւ դժվարանցանելի վիճակ է առաջացել միջպետական, հանրապետական, մարզային ու համայնքային նշանակության ճանապարհներին, սակայն ճանապարհաշինարարներին հաջողվում է ապահովել ճանապարհների անցանելիությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Գեղարքունիքի մարզպետարանի քաղաքաշինության վարչության տրանսպորտի եւ ճանապարհաշինության բաժնի վարիչ Գեւորգ Խաչատրյանը, առավել շատ ձյան տեղումներ գրանցվել են Սեւանի եւ Ճամբարակի տարածաշրջաններում, իսկ այս պահին գրեթե մարզի տարածքով մեկ դրանք գրեթե շարունակվում են: «Այս պահին բոլոր ուղղություններում ընթանում են ճանապարհների մաքրման եւ մշակման աշխատանքներ: Ճանապարհաշինարարներին հիմնականում հաջողվում է պահպանել ճանապարհների անցանելիությունը: Այսօր առավոտյան Վարդենյաց լեռնանցքը դարձել է անանցանելի, որտեղ այժմ ընթանում են մաքրման աշխատանքներ: Ախպրաձորում ճանապարհի մաքրման աշխատանքները կսկսվեն բքի դադարից հետո: Մնացած հատվածներում ճանապարհները բաց են եւ երթեւեկելի»,-նշեց Գեւորգ Խաչատրյանը:

Обеспечивается проходимость дорог Гегаркуникской области
Из-за снегопада, выпавшего 27-28 февраля в Гегаркуникской области, хотя и на дорогах межгосударственного, республиканского, областного и общинного значения сложилась труднопроходимая ситуация, дорожным строителям удается обеспечить проходимость дорог.
Как сообщил «Арменпресс» заведующий отделом транспорта и дорожного строительства управления областной администрации Гегаркуника Геворг Хачатрян, больше всего снега выпало в Севане и Чамбараке, а на данный момент почти на всей территории области снегопад продолжается.
“На данный момент на всех направлениях ведутся работы по очистке и обработке дорог. Дорожным строителям в основном удается сохранять проходимость дорог. Сегодня с утра Варденянц перевал стал непроходимым, там сейчас ведутся работы по очистке. Работы по очистке дороги в Ахпрадзоре начнутся после окончания метели. На остальных участках дороги открыты и проходимы”, - отметил Геворк Хачатрян.