Տիգրան Խաչատրյանը համոզված է, որ 2023-ին ներդրումների ծավալը կհասնի ՀՆԱ-ի 23-25 տոկոսի
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կառավարության ծրագրով 2023 թվականին ներդրումների ծավալը պետք է հասնի ՀՆԱ-ի 23-25 տոկոս մակարդակի:
Այս մասին կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում նշեց Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը:
«Դա համաշխարհային համեմատականում կարևոր նախապայման է, որն ապահովում է աճի կայուն հիմքեր, իսկ ներկայումս այդ մակարդակը մոտավորապես 18-19 տոկոսի սահմաններում կլինի: Մեր ցանկությունն է, որ այնպիսի պայմաններ ապահովենք, որ աճն էապես ավելի բարձր լինի, բայց ամեն ինչ պետք է ունենա հիմք, հիմքը ներդրումներն են: Եթե կառավարությանը հաջողվի կայունացնել ներդրումները նշված միջակայքում, իսկ կառավարությունն ամեն ինչ անելու է, որ հաջողվի, վստահ եղեք, որ դրան հաջորդող ժամանակաշրջանում ավելի բարձր կլինի»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ասաց նախարարը:

Minister Khachatryan is confident volume of investments will reach 23-25% of GDP in 2023
YEREVAN, FEBRUARY 8, ARMENPRESS. According to the government’s Action Plan, the investment volume in 2023 must reach 23-25% of the GDP, Minister of economic development and investments Tigran Khachatryan told reporters after today’s Cabinet meeting, reports Armenpress.
“This is a key precondition in the world comparisons that ensure sustainable growth grounds, but currently that level will be nearly 18-19%. Our desire is to ensure such conditions for growth to be greatly higher, but everything must have a base, and the investments are that base. If the government manages to stabilize the investments in the mentioned range, and the government will do everything to succeed, be sure that growth will be higher in the subsequent period”, the minister noted.