Արցախի Նախագահը շնորհավորել է Տիգրան Մանսուրյանին 80-ամյակի առթիվ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 27-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել կոմպոզիտոր, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Տիգրան Մանսուրյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, ուղերձում ասված է. «Հարգարժան պարոն Մանսուրյան,
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ հիշարժան հոբելյանի՝ ծննդյան 80-ամյակի կապակցությամբ։
Մեծ է ձեր ավանդը ազգային մշակույթի զարգացման գործում։ Սկիզբ առնելով ժողովրդական ակունքներից եւ ստանալով ժամանակի շունչը՝ Ձեր ստեղծագործությունն իր ուրույն տեղը զբաղեցրեց ոչ միայն հայկական, այլ նաեւ համաշխարհային երաժշտարվեստի մեջ։ Դուք անմահ գործեր եք ստեղծել տարբեր ժանրերում եւ լրացրել մեր դասական երաժշտության երեւելիների շարքը։
Արցախում Դուք ունեք բազմահազար երկրպագուներ, ովքեր սիրում ու գնահատում են Ձեր արվեստը։
Սիրելի մաեստրո, մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ նշանակալի տարեդարձի կապակցությամբ եւ մաղթում քաջառողջություն, նորանոր ստեղծագործական նվաճումներ ու մեծագույն հաջողություններ՝ Ձեր հայրենանվեր առաքելության իրականացման ճանապարհին»։

Президент Арцаха  поздравил Тиграна Мансуряна с 80-летним юбилеем
27 января Президент Республики Арцах направил поздравительное послание композитору, заслуженному деятелю искусств Республики Армения, народному артисту РА Тиграну Мансуряну в связи с его 80-летним юбилеем.
«Уважаемый господин Мансурян!
От имени народа, властей Арцаха и от себя лично сердечно поздравляю Вас с знаменательным юбилеем – 80-летием!
Вы внесли большой вклад в дело развития национальной культуры. Беря начало в народных истоках и вобрав в себя дух времени, Ваши произведения заняли особое место не только в армянском, но и всемирном музыкальном искусстве. Вы создали бессмертные произведения в разных жанрах и заполнили ряды наших выдающихся музыкальных классиков.
Многотысячные поклонники в Арцахе любят и ценят Ваше искусство.
Дорогой маэстро!
Вновь поздравляю Вас со знаменательным юбилеем и желаю крепкого здоровья, новых творческих достижений и больших успехов на пути осуществления Вашей патриотической миссии».