«Բոհեմական ռապսոդիա» ֆիլմի ռեժիսորին կրկին մեղադրել են մանկապղծության մեջ. The Atlantic
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվս չորս տղամարդ Է սեռական ոտնձգությունների մեջ մեղադրել հոլիվուդյան ռեժիսոր Բրայան Սինգերին, որը հայտնի Է «Բոհեմական ռապսոդիա», «Իքս մարդիկ» եւ «Սուպերմենի վերադարձը» կինոնկարներով: Այդ մասին հունվարի 23-ին հայտնել Է The Atlantic հանդեսը՝ պարզաբանելով, որ հակաիրավական գործողությունները տեղ են գտել, երբ դեռ չԷր լրացել տուժածների տասնութ տարին, տեղեկացնում «Արմենպրես»-ը:
«Հանդեսը 12 ամիս բազմաթիվ հայցեր ու մեղադրանքներ Է ուսումնասիրել Սինգերի նկատմամբ: Ընդհանուր առմամբ մենք դիմել ենք 50 տարբեր աղբյուրների, ներառյալ չորս տղամարդկանց, որոնք ավելի վաղ ոչ ոքի չեն պատմել այն մասին, թե ինչ Է իրենց հետ տեղի ունեցել»,-գրում Է հրատարակությունը, ճշտելով, որ ռեժիսորին, մասնավորապես, մեղադրում են ինչպես անչափահասներին գայթակղեցնելու, այնպես Էլ բռնաբարությունների մեջ: Տուժածներից շատերը The Atlantic-ի թղթակիցներին պատմել են, որ վերապրածի հետեւանքով իրենք հոգեկան տարբեր խանգարումներ են ունեցել:
2017 թվականի վերջին ռեժիսորին մեղադրել Էին Սեսար Սանչես Գուսմանին բռնաբարելու մեջ, երբ վերջինս անչափահաս Է եղել: Ռեժիսորի փաստաբանն այն ժամանակ հայտարարել Էր, որ իր կլիենտը «կտրականապես մերժում Է նմանօրինակ մեղադրանքները»:
Queen խմբի մենակատար Ֆրեդի Մերկյուրիի (1946-1991 թթ.) մասին պատմող «Բոհեմական ռապսոդիա» կենսագրական դրաման հունվարի 22-ին «Օսկար» կինոմրցանակի Է անվանակարգվել «Լավագույն ֆիլմ» կատեգորիայում:
Ավելի վաղ ֆիլմն արդեն «Ոսկե գլոբուս» Է ստացել «Լավագույն դրամատիկական ֆիլմ» անվանակարգում, որը հանձնվում Է Հոլիվուդի արտասահմանյան մամուլի ասոցիացիայի կողմից, հաղորդել Է ՏԱՍՍ գործակալությունը:

СМИ: режиссера "Богемской рапсодии" вновь обвинили в педофилии
Еще четверо мужчин обвинили в сексуальных домогательствах голливудского режиссера Брайана Сингера, известного по картинам "Богемская рапсодия", "Люди Икс" и "Возвращение Супермена". Об этом сообщил в среду журналThe Atlantic, пояснивший, что противоправные действия имели место, когда пострадавшим еще не исполнилось восемнадцать лет.
"Журнал 12 месяцев изучал многочисленные иски и обвинения в отношении Сингера. В общей сложности мы обратились к 50 различным источникам, включая четверых мужчин, которые ранее не рассказывали никому о том, что с ними произошло", - пишет издание, уточняя, что режиссера, в частности, обвиняют как в совращении несовершеннолетних, так и в изнасилованиях. Многие из пострадавших рассказали репортерам The Atlantic, что в результате пережитого они столкнулись с различными расстройствами психики,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Вконце 2017 года режиссера обвинили в изнасиловании Сесара Санчеса Гусмана, когда тот был несовершеннолетним. Адвокат режиссера тогда заявил, что его клиент "категорически отвергает подобные обвинения".
Биографическая драма "Богемская рапсодия" о солистегруппы Queen Фредди Меркьюри (1946-1991 годы) была выдвинута 22 января на соискание кинопремии "Оскар" в номинации "Лучший фильм". Ранее она уже получила "Золотой глобус" в номинации "Лучший драматический фильм", вручаемый Ассоциацией иностранной прессы Голливуда.