Նիկոլ Փաշինյանը դեկտեմբերի 7-ին քարոզարշավ չի իրականացնի
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար, «Իմ քայլը» դաշինքի նախընտրական ցուցակի առաջին համար Նիկոլ Փաշինյանը դեկտեմբերի 7-ին քարոզարշավ չի իրականացնի: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին Փաշինյանը նշեց Մասիս քաղաքում «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի նախընտրական հանրահավաքի ընթացքում:
«Դեկտեմբերի 7-ին քարոզարշավ չենք իրականացնի: Այդ օրը երկրաշարժի 30-րդ տարելիցն է լրանում: Մենք Գյումրիում կառավարության արտագնա նիստ կիրականացնենք, կլինենք Սպիտակում»,- ասաց Փաշինյանը։
Փաշինյանը քարոզարշավին չի մասնակցի նաև դեկտեմբերի 6-ին: Վարչապետի պաշտոնակատարն այդ օրը կմեկնի Սանկտ Պետերբուրգ` մասնակցելու ԵԱՏՄ բարձրագույն խորհրդի նիստին:
Արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները տեղի կունենան դեկտեմբերի 9-ին։ Նախընտրական քարոզչության ժամանակահատվածը նոյեմբերի 26-ից դեկտեմբերի 7-ն է։
Վարչապետի գլխավորությամբ քննարկվել են սպառողների շահերի պաշտպանության ոլորտում նախատեսվող բարեփոխումները
ՀՀ վարչապետն ընդունել է Հայաստանում Բրազիլիայի դեսպանին
ՀՀ-ն խստորեն դատապարտում է այս ահաբեկչությունը. Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Պուտինին
Փաշինյանը մատնանշել է Հայաստանի առջև ծառացած երկու արտաքին կարևոր մարտահրավերները
Փաշինյանի համոզմամբ՝ ընդդիմադիր շարժումը տապալվել է՝ պայմանավորված իրական Հայաստանի գաղափարախոսության ժողովրդական ընկալմամբ

Никол Пашинян 7 декабря не будет проводить избирательную кампанию
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян 7 декабря не будет проводить избирательную кампанию. Как сообщает Арменпресс, Пашинян заявил об этом во время предвыборного митинга в Масисе.
«Мы не будем проводить избирательную кампанию 7 декабря. Это день 30-й годовщины землетрясения. Мы проведем выездное заседание правительства в Гюмри, затем будем в Спитаке», - сказал Пашинян.
6 декабря Пашинян не примет участия в кампании. Исполняющий обязанности премьер-министра в этот день отправится в Санкт-Петербург для участия для участия в заседании Высшего Евразийского экономического совета.
Под председательством премьер-министра обсуждены запланированные в сфере защиты прав потребителей реформы
Премьер-министр Никол Пашинян принял посла Бразилии в Армении
Армения решительно осуждает теракты в Дагестане: Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования Владимиру Путину
Пашинян указал на два важных внешних вызова, стоящих перед Арменией
Протестное движение провалилось вследствие восприятия народом идеологии реальной Армении. Пашинян
Подведены итоги работ по подготовке к IV политическому съезду партии "Гражданский договор"
Глава представительства Армении в ЕС передал председателю Еврокомиссии послание премьер-министра Пашиняна
В Армении трудоустроено 16300 вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха: представлен отчет офиса вице-премьера