Եվրոպան կորցրել է իր ամենագեղեցիկ ձայներից մեկը. Ժան Կլոդ Յունկերը ցավակցել է Ազնավուրի մահվան կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահ Ժան-Կլոդ Յունկերը ցավակցություն է հայտնել Շառլ Ազնավուրի մահվան կապակցությամբ: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով ՏԱՍՍ-ը, Ժան ԿլոդՅունկերը մասնավորապես նշել է. «Խորապես վշտացած եմ նրա մահվան մասին լուրով: Շառլ Ազնավուրը եղել է մի ամբողջ սերնդի ոգեշնչման աղբյուր՝ մարմնավորելով Ֆրանսիայի գեղեցիկ պատկերը, - ասել է Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահը:
Նրա խոսքով` մինչեւ իր վերջին շունչը մեծ արվեստագետը, երգիչը, կոմպոզիտորը և դերասանը հարստացրել է մեր կյանքը իր արվեստով: «Այսօր Եվրոպան կորցրել է իր ամենագեղեցիկ ձայներից մեկը»,- ընդգծել է Ժան ԿլոդՅունկերը:

Europe has lost one of its most influential voices - Jean-Claude Juncker extends condolences on Charles Aznavour’s demise
YEREVAN, OCTOBER 1, ARMENPRESS. President of the European CommissionJean-Claude Juncker has extended condolences on the occasion of the demise of Charles Aznavour. ARMENPRESS report Juncker particularly said, “I'm deeply saddened by the news of his death. Charles Aznavour was a source of inspiration for an entire generation, embodying the beauty of France”, the President of the European Commission said.
According to him, the great artist, singer and composer enriched the lives of people until his final breath. “Today Europe lost one of its most influential voices”, Jean-Claude Juncker emphasized,