Նիկոլ Փաշինյանը մասնակցում է «Քայլ դեպի տուն» ծրագրի փակման հանդիսավոր արարողությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ծաղկաձորի Գրողների միության հյուրատանը օգոստոսի 23-ին մեկնարկեց «Քայլ դեպի տուն» ծրագրի փակման հանդիսավոր արարողությունը: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Ծաղկաձոր է ժամանել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ ողջունելու աշխարհի տարբեր անկյուններից Հայաստան ժամանած սփյուռքահայ երիտասարդներին: Միջոցառմանը մասնակցում է նաև ՀՀ սփյուռքի նախարար Մխիթար Հայրապետյանը, Կոտայքի մարզպետ Ռոմանոս Պետրոսյանը և Ծաղկաձորի քաղաքապետ Արթուր Հարությունյանը:
ՀՀ սփյուռքի նախարարությունը օգոստոսի 10-24-ը իրականացնում է «Քայլ դեպի տուն» ուսումնաճանաչողական ծրագիրը, որը նախատեսված է 13-21 տարեկան սփյուռքահայ պատանիների և երիտասարդների համար:

PM Pashinyan attends solemn closing ceremony of “Step to Home” program
YEREVAN, AUGUST 23, ARMENPRESS. At the guest house of the “Writers’ Union” in Tsakhadzor city the solemn closing ceremony of “Step to Home” has kicked off. ARMENPRESS reports PM Pashinyan has arrived in Tsakhadzor to greet the Diaspora Armenian youth. Minister of Diaspora Mkhitar Hayrapetyan, Kotayk Governor Romanos Petrosyan and Tsakhadzor Mayor Artur Harutyunyan also participated in the ceremony.
The Ministry of Diaspora of Armenia organized “Step to Home” program from August 10-24 that brings together 13-21 year-old Diaspora Armenian young people.