Նիկոլ Փաշինյանը մասնակցում է «Քայլ դեպի տուն» ծրագրի փակման հանդիսավոր արարողությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ծաղկաձորի Գրողների միության հյուրատանը օգոստոսի 23-ին մեկնարկեց «Քայլ դեպի տուն» ծրագրի փակման հանդիսավոր արարողությունը: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Ծաղկաձոր է ժամանել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ ողջունելու աշխարհի տարբեր անկյուններից Հայաստան ժամանած սփյուռքահայ երիտասարդներին: Միջոցառմանը մասնակցում է նաև ՀՀ սփյուռքի նախարար Մխիթար Հայրապետյանը, Կոտայքի մարզպետ Ռոմանոս Պետրոսյանը և Ծաղկաձորի քաղաքապետ Արթուր Հարությունյանը:
ՀՀ սփյուռքի նախարարությունը օգոստոսի 10-24-ը իրականացնում է «Քայլ դեպի տուն» ուսումնաճանաչողական ծրագիրը, որը նախատեսված է 13-21 տարեկան սփյուռքահայ պատանիների և երիտասարդների համար:

Никол Пашинян участвует в торжественной церемонии закрытия проекта «Шаг к дому»
В Доме писателей в Цахкадзоре 23 августа началась торжественная церемония закрытия проекта «Шаг к дому».
Как передает Арменпресс, в Цахкадзор прибыл премьер-министр Никол Пашинян. Он приветствовал армянскую диаспорскую молодежь, прибывшую сюда со всех уголков мира. В мероприятии участвуют также министр диаспоры Мхитар Айрапетян, губернатор КотайкаРоманос Петросян, мэр Цахкадзора Артур Арутюнян.
Миндиаспоры10-24 августа проводит учебно-познавательную программу «Шаг к дому», предназначенную для армянской диаспорской молодежи13-21 лет.