ՌԴ-ի հետ 100 միլիոն դոլարի վարկային համաձայնագրի շրջանակներում Հայաստանին զենքի մատակարարումն ընթացքի մեջ է. Դավիթ Տոնոյան
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը վստահեցնում է, որ ՌԴ-ի հետ 100 միլիոն դոլարի վարկային համաձայնագրի շրջանակներում Հայաստանին զենքի մատակարարման գործընթացը չի դադարել: ՀՀ պաշտպանության նախարարն այս մասին ասաց Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանումլրագրողների հետ զրույցում:«100 միլիոն դոլարի վարկային համաձայնագրի շրջանակներում զենքի մատակարարումն ընթացքի մեջ է»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասաց նախարարը:
Դավիթ Տոնոյանը նաև շեշտեց, որ Հայաստանը զենք է ձեռք բերում ոչ միայն ՀԱՊԿ անդամ, այլ նաև այլ երկրներից:
Նախարարը մանրամասներ փոխանցեց ՌԴ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Ալեքսանդր Ֆոմինի հետ ունեցած զրույցից: Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը և ՌԴ պաշտպանության փոխնախարարը քննարկել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող քաղաքական և ռազմաքաղաքական հարցեր:

Arms delivery to Armenia within 100 million USD loan agreement with Russia in process –minister Tonoyan
YEREVAN, AUGUST 3, ARMENPRESS. Armenia’s defense minister Davit Tonoyan assures that the arms supply process to Armenia within the frames of the 100 million USD loan agreement with Russia has not stopped, reports Armenpress.
“The army supply is in process within the frameworks of the 100 million USD loan agreement”, the minister told reporters at the Monte Melkonyan Military-Sports College.
He stated that Armenia acquires arms not only from the CSTO member states, but also other countries.
The minister also presented details on his meeting with Russian deputy defense minister Alexander Fomin. Tonoyan said they have discussed issues of bilateral interest in political, military-political fields.