Մունդիալի եզրափակչին կհետևեն 14 երկրի ղեկավարներ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոսկվայում կայանալիք ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության եզրափակչին նախատեսվում է, որ ներկա կլինեն 14 երկրի ղեկավարներ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին տեղեկացնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
«Նախատեսվում է, որ ներկա կլինեն Աբխազիայի, Հայաստանի, Ֆրանսիայի, Խորվաթիայի, Բելառուսի, Հունգարիայի, Սուդանի, Գաբոնի, Մոլդովայի, Պաղեստինի, Հարավային Օսիայի նախագահները, Քաթարի Էմիրը, Ղրղզստանի, Սան Տոմե և Պրինսիպի դեմոկրատական հանրապետության վարչապետները»,-ասված է Կրեմլի լրատվական ծառայության հաղորդագրության մեջ:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ներկա կլինի Ֆուբոլի աշխարհի առաջնության փակման արարողությանը և կդիտի եզրափակիչ Ֆրանսիա- Խորվաթիա խաղը:
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր մեկնել է Մոսկվա: Հուլիսի 14-ին նախագահ Սարգսյանը Մոսկվայի Մեծ թատրոնում ներկա կգտնվի ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության ավարտին նվիրված համաշխարհային օպերային աստղերի գալա-համերգին: Հուլիսի 15-ին Հանրապետության նախագահը «Լուժնիկի» մարզադաշտում կհետեւի ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության փակման հանդիսավոր արարողությանը, ապա՝ եզրափակիչ խաղին:

Leaders of 14 countries to attend 2018 FIFA World Cup final
YEREVAN, JULY 14, ARMENPRESS. Leaders of 14 countries are expected to attend the 2018 FIFA World Cup final in Moscow, RIA Novosti reports.
“The Presidents of Abkhazia, Armenia, France, Croatia, Belarus, Hungary, Sudan, Gabon, Moldova, Palestine and South Ossetia, as well as the Emir of Qatar, the Prime Ministers of Kyrgyzstan, theDemocratic RepublicofSao Tome and Principe are expected to attend”, the Kremlin said in a statement.
Earlier it was reported that Russian President Vladimir Putin will attend the closing ceremony of the World Cup final and will watch the final France-Croatia match.
Armenia’s President Armen Sarkissian today departed for Moscow. The President will attend the gala-concert featuring global opera stars dedicated to the conclusion of the 2018 FIFA World Cup. On Sunday, July 15, the Armenian President will attend the closing ceremony of the FIFA World Cup and later watch the final match at the Luzhniki stadium.