ԵՄ-ն պատժամիջոցներ կսահմանի Վենեսուելայի 11 պաշտոնատար անձանց նկատմամբ. Reuters
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրամիությունը պատժամիջոցներ կսահմանի Վենեսուելայի 11 պաշտոնատար անձանց դեմ ի նշան Նիկոլաս Մադուրոյի վերընտրման դեմ բողոքի մայիսի 20-ին կայացած ընտրություններում, որոնք, ԵՄ-ի տեսակետով, ազատ եւ արդարացի չեն եղել: Հունիսի 25-ին այս մասին հայտնել Է Reuters գործակալությունը՝ վկայակոչելով Եվրոպայի դիվանագիտական աղբյուրներ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Պատժամիջոցները չեն տարածվի Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոյի վրա, Եվրամիությունը նախ մտադիր Է ճնշում գործադրել նրա շրջապատի վրա, հայտնել են գործակալության աղբյուրները: Սահմանափակիչ միջոցները կսահմանվեն ԵՄ մուտքի արգելքի եւ ակտիվների սառեցման ձեւով: Նրանց անունները, ում կվերաբերեն պատժամիջոցներն, առայժմ չեն նշվում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Reuters: ЕС введет санкции в отношении 11 официальных лиц Венесуэлы
Европейский союз введет санкции против 11 официальных лиц Венесуэлы в знак протеста против переизбрания президента Николаса Мадуро на состоявшихся 20 мая выборах, которые, с точки зрения ЕС, не были свободными и честными.
Как передает Арменпресс, об этом сообщило в понедельник агентствоReutersсо ссылкой на европейские дипломатические источники.
Санкции не будут распространяться на венесуэльского президента Николаса Мадуро, Евросоюз сначала намерен оказать давление на его окружение, сообщили источники агентства. Ограничительные меры будут введены в форме запрета на въезд в ЕС и замораживания активов. Имена тех, кого затронут санкции, пока не сообщаются.