Սամվել Ալեքսանյանը կողմ է քվեարկել Մանվել Գրիգորյանին անձեռնմխելիությունից  զրկելուն
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանը վստահեցնում է, որ կողմ է քվեարկել ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանին անձեռնմխելիությունից և ազատությունից զրկելու մասին միջնորդություններին: Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում Սամվել Ալեքսանյանը հերքեց խոսակցությունները, թե Մանվել Գրիգորյանին անձեռնմխելիությունից և ազատությունից զրկելու միջնորդություններին դեմ քվեարկած երեք պատգամավորներից մեկն ինքն է: «Ո՞վ է ասում, որ ես եմ եղել դեմ քվեարկողը։ Ես ասացի, որ կողմ եմ»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասաց Ալեքսանյանը:
Նա հավելեց, որ շատ վատ են արել նրանք, ովքեր դեմ են քվեարկել:
Հարցին՝ այցելե՞լ է Մանվել Գրիգորյանին, Սամվել Ալեքսանյանը պատասխանեց. «Մանվել Գրիգորյանին ինչի՞ համար պետք այցելեմ: Էս 4 տարի շա՞տ եմ այցելել, որ հիմա այցելեմ»:
Ազգային ժողովը հունիսի 19-ի արտահերթ նիստում փակ քվեարկությամբ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանին զրկեց պատգամավորական անձեռնմխելիությունից և համաձայնություն տվեց նրան ազատությունից զրկելու միջնորդությանը: ՀՀ գլխավոր դատախազի ներկայացրած երկու միջնորդություններին էլ 3 պատգամավոր դեմ է քվեարկել:

MP Samvel Aleksanyan claims voted for stripping arrested colleague of immunity
YEREVAN, JUNE 20, ARMENPRESS. Member of Parliament Samvel Aleksanyan claims that he has voted in favor of stripping his colleague Manvel Grigoryan of immunity during the June 19 vote. Three lawmakers had voted against in the closed vote, and rumor has it that one of them was Aleksanyan. “Who says that I was the one who voted against. I said that I was in favor,” Aleksanyan told reporters, denying the rumors.
He also disapproved of those who have voted against.
Asked if he has visited the detained MP, Aleksanyan said: “Why should I?”
Manvel Grigoryan, the former general who is suspected in misappropriating military supplies and donations, as well as illegal possession of firearms, will remain in pre-trial detention for two months.
Grigoryan, a former general who chairs the Yerkrapah Volunteer Union, a paramilitary organization, was arrested on June 16 by national security service in his hometown of Ejmiatsin (Vagharshapat).
On June 19, the parliament voted to strip the MP of immunity and approved launching criminal proceedings.