Փարիզում ոստիկանությունն սկսել Է միգրանտների վերջին երկու ճամբարների տարհանումը
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ոստիկանությունը Փարիզում միգրանտների վերջին երկու ճամբարների երկրորդ տարհանումն Է իրականացնում վերջին հինգ օրում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է France Info ռադիոկայանը:
Գործողությունն սկսվել Է տեղական ժամանակով ժամը մոտավորապես 6:30-ին (Երեւանի ժամանակով ժամը 8:30-ին) եւ ներկայում ընթանում Է հանգիստ պայմաններում: Միգրանտների տարերայնորեն ստեղծված ճամբարները գտնվում են Սան Մարտենի ջրամբարի եւ Պորտ դե լա Շապելի մոտ:
Մայիսի 30-ին տարհանվել Էր Փարիզում միգրանտների առավել խոշոր ճամբարներից մեկը, այն ժամանակ տարաբնակեցվեց ավելի քան հազար մարդ, հաղորդել ՌԻԱ Նովոստին:

YEREVAN, JUNE 4, ARMENPRESS. The French police started to clear out the last two refugee camps in Paris, following a similar operation last week, in the government’s latest attempt to deal with a migrant influx that France has been facing for the past three years, Reuters reports.
The Paris police said in a statement that authorities were in the process of clearing out two illegal refugee campsites at the Porte des Poissonniers, in northeast Paris, and another site next to the city’s Canal Saint Martin.
Last week, authorities had cleared out around 1,000 migrants from the larger “Millenaire” camp, also in northeast Paris. Those migrants had subsequently been taken to various accommodation centers around the capital.