Արցախի ՊՆ-ն տեսանյութ է հրապարակել շփման գծում հակառակորդի կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի կուտակումների մասին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախիպաշտպանության նախարարությունըտեսանյութ է հրապարակել շփման գծում հակառակորդի կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի տեղաշարժերին ու կուտակումների մասին, ինչպես նաևանդրադարձելԱդրբեջանի պաշտպանության նախարարության հայտարարությանը՝ նշելով, որ առաջնագծում տիրող լարված իրադրության մասին ապրիլի 21-ինԱՀ ՊՆ տարածած տեղեկատվությունըկեղծ և զանգվածային հուզումներից հանրության ուշադրությունը շեղող որակելու Ադրբեջանի ՊՆգործելաոճը լիովին սպասելի էր ու ամբողջովին տեղավորվում է Բաքվի ռազմաքաղաքական ղեկավարության որդեգրած մարտավարության մեջ:
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից «Արմենպրես»-ին փոխանցված հայտարարության մեջ նշված է. «Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը, շփման գծում իր սադրանքները քողարկելու նպատակով, ապրիլի 22-ին տարածել է հաղորդագրություն, որում Արցախի պաշտպանության նախարարության կողմից՝ առաջնագծում տիրող լարված իրադրության մասին ապրիլի 21-ին տարածած տեղեկատվությունը որակել է կեղծ և զանգվածային հուզումներից հանրության ուշադրությունը շեղող: Այս գործելաոճը լիովին սպասելի էր ու ամբողջովին տեղավորվում է Բաքվի ռազմաքաղաքական ղեկավարության որդեգրած մարտավարության մեջ:
Իսկ իրականում, ինչ վերաբերում է արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի տեղաշարժերին ու կուտակումներին, ապա առաջարկում ենք դիտել ստորև ներկայացվող տեսագրությունն՝ առանց մեկնաբանության»:

МО Арцаха распространило видеоматериал о скоплении живой силы и военной техники противника на линии соприкосновения
МО Арцаха распространило видеоматериал о скоплении живой силы  и военной техники противника на  линии соприкосновения
МО Арцаха распространило видеоматериал о скоплении и передвижении живой силы и военной техники противника на линии соприкосновения, а также прокомментировало заявление МО Азербайджана, отметив, что оценка распространенной 21 апреля информации МО АР, как попытка отвлечь внимание общества от массовых волнений, присуща образу действийМО Азербайджана, была вполне ожидаема и полностью укладывается в тактику военно-политического руководства Баку.
В сообщении МО АР, переданной Арменпресс, говорится: «МО Азербайджана, с целью сокрытия своих провокаций на границе 22-го апреля распространила заявление, в котором назвала распространенную 21-го апреля Министерства обороны Арцахаинформациюо напряженной ситуации на передовой фальшивой и отвлекающей внимание общественности от массовых волнений.
На самом деле, что касается скопления и передвижения живой силы и военной техники противника на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских противоборствующих сил, то предлагаем посмотреть предстаялемый ниже видеоматериал – без комментариев».