«Արմենպրես»-ը եղել է Հայաստանի երեք հանրապետությունների անխոնջ ուղեկիցն ու վկայագիրը. ՀՀ գլխավոր դատախազ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը շնորհավորել է «Արմենպրես» լրատվական գործակալությանը հիմնադրման 99-ամյակի կապակցությամբ:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, գլխավոր դատախազն ընդգծել է, որ «Արմենպրես»-ը եղել է Հայաստանի երեք հանրապետությունների անխոնջ ուղեկիցն ու վկայագիրը, կարողացել է ստեղծել ուրույն, պրոֆեսիոնալ լրագրության ավանդույթներ, կուտակել հարուստ, արժեքավոր և անգնահատելի արխիվ:
«Չնայած իր պատկառելի տարիքին՝ գործակալությունն այսօր ներկայանում է որպես երիտասարդ, դինամիկ, հետաքրքիր, զարգացող և մշտապես ստեղծագործական պրպտումների մեջ գտնվող, մարքեթինգային նոր լուծումներ որոնող, մշակութային տարբեր նախագծերով ու նախաձեռնություններով եկող լրատվամիջոց: Այդ որակներն ու ձեռքբերումները, որոնք միանշանակ թիմային համակարգված աշխատանքի և գործին պատասխանատվության խորը գիտակցումով մոտենալու արգասիք են, համացանցային լրագրության տիրապետության ներկայիս պայմաններում «Արմենպրես»-ի լրատվական արտադրանքը դարձնում են մշտապես փնտրված ու պահանջված և որ չափազանց կարևոր է՝ ամենավստահելի տեղեկատվության աղբյուրներից մեկն ինչպես ներքին, այնպես էլ արտաքին լսարանի համար»,- ասել է Արթուր Դանթյանը:
ՀՀ գլխավոր դատախազը գործակալությանը մաղթել է երկարակեցություն, նրա ամբողջ անձնակազմին՝ արդյունավետ, բեղուն աշխատանք և հասարակությանն առավել հաճախ դրական լիցքեր փոխանցելու բազում առիթներ: «Գալիք տարվա ընթացքում «Արմենպրես»-ի և ՀՀ դատախազության 100-ամյակը մեծ շուքով միասին նշելու սպասումներով»,- եզրափակել է Դավթյանը:

ARMENPRESS was unwearying companion of the three Armenian republics – Prosecutor General
YEREVAN, DECEMBER 18, ARMENPRESS. ProsecutorGeneral of ArmeniaArtur Davtyancongratulated ARMENPRESS news agency on the 99th anniversary of the establishment.
ARMENPRESS reports the Prosecutor General emphasized that ARMENPRESS has been the unwearying companion of the three Armenian republics, has managed to create professional journalistic traditions, gather rich and valuable archive.
“Despite his considerable age, the agency today acts as a young, dynamic, interesting and developing news outlet permanently seeking for new creative and marketing solutions, bringing forward various cultural programs and initiatives. These qualities and achievements, which are the result of coordinated team work and high sense of responsibility, make ARMENPRESS in this era of internet news permanently wanted and demanded and what is crucially important – one of the most reliable information sources for both the domestic and external audience”, Artur Davtyan said.
The Prosecutor General wished the news agency longevity and effective and productive work to the staff of ARMENPRESS.
ARMENPRESS is the most frequently quoted Armenian news agency by international media. Apart from partners, the news produced by ARMENPRESS is used by such international giants as CNN, UPI, BBC, “RiaNovosti” and so on.