Ավտովթարի հետևանքով վիրավորված վարորդի եւ ուղեւորի վիճակը բուժհաստատություններում գնահատվել է բավարար
ԳԱՎԱՌ, 27 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գեղարքունիքի մարզում, Մ-10 ավտոճանապարհի Սեւան-Գավառ հատվածի 14-րդ կիլոմետրում նոյեմբերի 26-ի ժամը 22-ի սահմաններում գրանցվել է ճանապարհատրանսպորտային պատահար, ինչի հետեւանքով իրար բախված ավտոմեքենաներից մեկի վարորդը եւ ուղեւորը տեղում զոհվել են, իսկ մյուսի վարորդը եւ ուղեւորը՝ հոսպիտալացվել:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ ՀՀ ԱԻՆ փրկարար ծառայության Գեղարքունիքի մարզային վարչությունից, տեղում զոհվել են «Մերսեդես» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը եւ ուղեւորը, իսկ «Նիսսան» ավտոմեքենայի վարորդը եւ ուղեւորը բուժօգնության տեղափոխվել Գավառի եւ Սեւանի բժշկական կենտրոններ:
Գավառի ԲԿ տնօրեն Աշոտ Կարապետյանի տեղեկացմամբ՝ իրենց մոտ նոյեմբերի 26-ի ուշ երեկոյան բուժօգնության է տեղափոխվել Երեւան քաղաքի բնակիչ, «Նիսսան» ավտոմեքենայի վարորդ Արմեն Կիրակոսյանը: «Նրա վիճակը բավարար էր, կյանքին սպառնացող բան չկար, նրան ցուցաբերվել է անհրաժեշտ բուժօգնություն, եւ նոյեմբերի 27-ի առավոտյան նա դուրս է գրվել հիվանդանոցից բավարար առողջական վիճակով»,-ներկայացրեց Աշոտ Կարապետյանը: «Մեզ մոտ բուժօգնության է տեղափոխվել Կարեն Մամիկոնյանը: Նրան ցուցաբերվել է անհրաժեշտ բուժօգնություն, սակայն հետագա բուժումը շարունակելու համար որոշվել է վիրավորին տեղափոխել մայրաքաղաք, ինչը եւ արվել է նոյեմբերի 27-ի գիշերվա ընթացքում: Վիրավորի վիճակը բավարար էր»,-պատմեց Սեւանի ԲԿ տնօրեն Գայանե Էլիզբարյանը:

Состояние пострадавших при ДТП водителя и пассажира оценивается как удовлетворительное
На 14-м километре автодороги Севан-Гавар в районе 22:00 произошло лобовое столкновение автомобилей марок «Mercedes» с госномерами 41 NX 001 и «Nissan Qashqai» с госномерами 19 ՕՕ 048.
В результате ДТП 2 человека - водитель и пассажир автомобиля «Mercedes» скончались на месте, водитель и пассажир автомобиля«Nissan Qashqai» с разными телесными повреждениями были доставлены в медцентр Гавара и Севана, где врачи оценили их состояние как тяжелое.
Согласно предварительным данным, погибшие работали в Мартунинском отделении полиции и возвращались домой со свадебной церемонии.
По сведениям директора МЦ Гавара Ашота Карапетяна, к ним был доставлен водитель автомобиля «Nissan Qashqai» Армен Киракосян. «Он в удовлетворительном состоянии, получил необходимую помощь и утром 27-го ноября был выписан»,- сказал директор МЦ Гавара Ашот Карапетян.
«К нам был доставлен пассажир автомобиля«Nissan Qashqai» Карен Мамиконян. Ему была оказана медпомощь, для продолжения лечения ночью 27-го ноября его перевели в Ереван. Состояние раненого удовлетворительное»,- сказала директор МЦ Севана Гаянэ Элизбарян.