Հայաստանի արտգործնախարարն ընդունել է Հայաստանում Բրազիլիայի դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հոկտեմբերի 27-ին ընդունեց Հայաստանում Բրազիլիայի դեսպան Էդսոն Մարինյու Դուարտե Մոնտեյրուին՝ դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Նախարար Նալբանդյանը դրական գնահատեց Հայաստանի և Բրազիլիայի միջև ձևավորված ջերմ բարեկամական հարաբերությունները և կարևորեց Էդսոն Մոնտեյրուի անձնական ներդրումը երկկողմ հարաբերությունների զարգացման գործում՝ հաջողություն մաղթելով դեսպանին իր հետագա գործունեության ընթացքում:
Շնորհակալություն հայտնելով առաքելության ժամանակահատվածում արտգործնախարարության կողմից ցուցաբերված մշտական աջակցության համար՝ Բրազիլիայի դեսպանը համոզմունք հայտնեց, որ համատեղ ջանքերով երկկողմ հարաբերությունները կշարունակեն առավել ամրապնդվել:
Ի նշանավորումն Հայաստանի և Բրազիլիայի միջև հարաբերությունների զարգացման գործում ունեցած ավանդի՝ Էդվարդ Նալբանդյանը դեսպան Էդսոն Մարինյու Դուարտե Մոնտեյրուին պարգևատրեց ԱԳՆ Պատվո մեդալով։

Министр ИД Армении Эдвард Налбандян принял посла Бразилии в Армении Эдсона Маринью Дуарте Монтейру
Министр ИД Армении Эдвард Налбандян принял 27-го октября посла Бразилии в Армении Эдсона Маринью Дуарте Монтейру, в связи с окончанием его дипломатической миссии. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МИД Армении.
Министр ИД Армении Эдвард Налбандян высоко оценил сложившиеся между Арменией и Бразилией отношения и личный вклад посла Эдсона Маринью Дуарте Монтейру в развитие этих отношений, пожелав ему успеха в дальнейшей деятельности.
Поблагодарив за постоянную поддержку в годы его дипломатической миссии в Армении, посол Бразилии в Армении Эдсон Маринью Дуарте Монтейру выразил уверенность, что сложившиеся между Арменией и Бразилией отношения будут успешно развиваться и укрепляться и далее.
В ознаменование личного вклада посла Эдсона Маринью Дуарте Монтейру в развитие отношений между Арменией и Бразилией, министр ИД Армении Эдвард Налбандян наградил его Почетной медалью МИД Армении.