Պատգամավորներ Արմեն Աշոտյանն ու Մանե Թանդիլյանը կմեկնեն Բաքու
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար, ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը և պատվիրակության անդամ Մանե Թանդիլյանը սեպտեմբերի 21-ին կմեկնեն Բաքու՝ սեպտեմբերի 22-ին մասնակցելու Եվրանեսթ ԽՎ-ի սոցիալական, կրթության, մշակույթի և քաղաքացիական հասարակության հարցերի հանձնաժողովի կողմից կազմակերպված համաժողովին՝ նվիրված Արևելյան գործընկերության երկրներում կանանց առողջության և գենդերային հավասարության բարելավման խնդիրներում խորհրդարանական ներգրավվածության հարցերին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել Արմեն Աշոտյանը:
Միջոցառմանը մասնակցելու են Եվրանեսթ ԽՎ-ում ազգային պատվիրակությունների անդամներ, Եվրոպական Խորհրդարանի պատգամավորներ, Բաքվում հավատարմագրված դեսպանատների և միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:

Armenian Members of Parliament Ashotyan, Tandilyan to visit Baku for Euronest conference
YEREVAN, SEPTEMBER 20, ARMENPRESS. Armenian lawmaker, chairman of the parliament’s foreign relations committee Armen Ashotyan, who serves as the leader of the Armenian parliamentary delegation in Euronest PA, and member of the delegation Mane Tandilyan will depart for Baku on September 21 to participate in the upcoming September 22 conference organized by Euronest PA’s committee of social, educational, cultural and civil society affairs – dedicated to issues of parliamentary involvement in the improvement of gender equality and women’s health in Eastern Partnership countries, Ashotyan said on Facebook.
Members of national delegations to Euronest Parliamentary Assembly, MEPs, representatives of the diplomatic corps of Baku and international organizations will participate in the event.