Զավեշտալի է, երբ հայ-թուրքական սահմանը միակողմանի փակած Թուրքիան խոսում է ԵԱՏՄ մաքսային տարածքին միանալու մասին. Շավարշ Քոչարյան
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտաքին գործերի փոխնախարար Շավարշ Քոչարյանը մեկնաբանել է հայտարարությունը, որ Թուրքիան ցանկանում է միանալ Եվրասիական տնտեսական միության մաքսային տարածքին: «Արմենպրես»-ի հարցին ի պատասխան՝ փոխնախարարն ասաց.
«Նախ, ԵԱՏՄ մաքսային տարածքին միանալու հնարավորություն նախատեսված չէ ԵԱՏՄ պայմանագրով: Ավելին, զավեշտալի է, երբ ԵԱՏՄ մաքսային տարածքին միանալու մասին խոսում է Թուրքիան, որը միակողմանի փակել է հայ-թուրքական սահմանը` միակ ցամաքային սահմանը Թուրքիայի և ԵԱՏՄ մաքսային տարածքի միջև»:

It’s ironic that Turkey which unilaterally closed Armenian-Turkish border talks of joining EAEU customs territory – deputy FM
YEREVAN, AUGUST 19, ARMENPRESS. Armenian deputy foreign minister Shavarsh Kocharyan commented on the statement that Turkey intendsto join the customs territory of the Eurasian Economic Union (EAEU).
In response to ARMENPRESS inquiry, the deputy FM said: “First, the Agreement on the Eurasian Economic Union doesn’t foresee an opportunity to join the customs territory of the EAEU. Moreover, it’s ironic, that it is Turkey who talks of joining the customs territory of the EAEU; a country which unilaterally closed the Armenian-Turkish border – the only land border between Turkey and the EAEU customs territory”.