Ucom-ի «Ինտերնետ ռոմինգում» փաթեթների գները նվազել են
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ucom-ի այն բաժանորդները, ովքեր ամառվա արձակուրդը պատրաստվում են վայելել Վրաստանում, ԱՄՆ-ում, Եգիպտոսում կամ Եվրոպայում, այսօրվանից կկարողանան ակտիվացնել «Ինտերնետ ռոմինգում» փաթեթներն արդեն ավելի մատչելի սակագներով: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին «Յուքոմ» ընկերության PR և հաղորդակցության ծրագրերի բաժնից:
Օրինակ՝ 100 ՄԲ փաթեթն ակտիվացնելու համար Ucom շարժական կապի բաժանորդները կվճարեն 2500 դրամ նախկին 3900-ի փոխարեն, 300 ՄԲ փաթեթը կարժենա 6500 դրամ նախկին 8900-ի փոխարեն, իսկ ամենածավալուն՝ 1 ԳԲ փաթեթը հնարավոր կլինի ակտիվացնել ընդամենը 18000 դրամով նախկին 24900-ի փոխարեն: Փաթեթների վավերականության ժամկետն, ինչպես միշտ, անփոփոխ է և կազմում է 30 օր:
«Հեռավորությունը չպետք է խնդիր լինի մտերիմների հետ միշտ կապի մեջ մնալու համար: Պարզապես «Ինտերնետ ռոմինգում» փաթեթն ակտիվացնելուց հետո հարկավոր է միանալ հստակ երկրի համապատասխան օպերատորին և վայելել հանգիստը՝ չկտրվելով աշխարհի եռուզեռից», - մանրամասնեց Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը:

Ucom Decreases Prices for “Internet in Roaming” Bundles
YEREVAN, JULY 21, ARMENPRESS. Those Ucom mobile customers who plan to enjoy their summer holidays in Georgia, USA, Egypt or Europe from now on can activate “Internet in Roaming” bundles at even more affordable rates, Ucom told ARMENPRESS.
For example, in order to activate the 100 MB bundle Ucom mobile subscribers should pay 2500 AMD instead of the previous 3900, the activation of 300 MB bundle will cost 6500 AMD instead of the previous 8900, while the most extensive bundle of 1GB can be activated at the rate of 18000 AMD only, instead of the previous 24900.
The validity period of the bundles, as usual, remains unchanged and makes 30 days. “Distance should never be an issue to stay in touch with your close ones. Just right after the activation of the “Internet in Roaming” bundle one should make sure he/she is connected to the specific operator in a particular country, and then enjoy the vacation without being detached from the world routine”, - specified Hayk Yesayan, Director General at Ucom.