Ucom-ի «Ինտերնետ ռոմինգում» փաթեթների գները նվազել են
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ucom-ի այն բաժանորդները, ովքեր ամառվա արձակուրդը պատրաստվում են վայելել Վրաստանում, ԱՄՆ-ում, Եգիպտոսում կամ Եվրոպայում, այսօրվանից կկարողանան ակտիվացնել «Ինտերնետ ռոմինգում» փաթեթներն արդեն ավելի մատչելի սակագներով: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին «Յուքոմ» ընկերության PR և հաղորդակցության ծրագրերի բաժնից:
Օրինակ՝ 100 ՄԲ փաթեթն ակտիվացնելու համար Ucom շարժական կապի բաժանորդները կվճարեն 2500 դրամ նախկին 3900-ի փոխարեն, 300 ՄԲ փաթեթը կարժենա 6500 դրամ նախկին 8900-ի փոխարեն, իսկ ամենածավալուն՝ 1 ԳԲ փաթեթը հնարավոր կլինի ակտիվացնել ընդամենը 18000 դրամով նախկին 24900-ի փոխարեն: Փաթեթների վավերականության ժամկետն, ինչպես միշտ, անփոփոխ է և կազմում է 30 օր:
«Հեռավորությունը չպետք է խնդիր լինի մտերիմների հետ միշտ կապի մեջ մնալու համար: Պարզապես «Ինտերնետ ռոմինգում» փաթեթն ակտիվացնելուց հետո հարկավոր է միանալ հստակ երկրի համապատասխան օպերատորին և վայելել հանգիստը՝ չկտրվելով աշխարհի եռուզեռից», - մանրամասնեց Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը:

Цены пакетов “Интернет в роуминге” от Ucom понизились
Те абоненты мобильной связи Ucom, которые собираются насладиться летним отдыхом в Грузии, США, Египте или в Европе, с сегодняшнего дня смогут активировать пакеты “Интернет в роуминге” уже по еще более доступным ценам. Об этом «Арменпресс» сообщили в компании Ucom.
Например, для активации пакета в 100 МБ абоненты мобильной связи Ucom должны будут заплатить 2500 драмов вместо прежних 3900, пакет в 300 МБ будет стоить 6500 драмов вместо прежних 8900, а самый объемный пакет в 1ГБ можно будет активировать всего за 18000 драмов вместо прежних 24900. Срок действия пакетов, как и прежде, остается неизменным и составляет 30 дней.
“Расстояние не должно быть проблемой для того, чтобы всегда оставаться на связи с близкими Вам людьми. Просто перед активацией пакета “Интернет в роуминге” необходимо подключиться к конкретному оператору соответствующей страны и насладиться отдыхом, не отрываясь от мировой рутины”, - пояснил генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.