Հրանտ Դինքն ամեն գնով պայքարեց մարդու իրավունքների համար. ավստրալացի պատգամավոր
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ավստրալիայի դաշնային խորհրդարանի անդամ Ջեյսոն Ֆալինսկին Ներկայացուցիչների պալատում պոլսահայ լրագրող Հրանտ Դինքի սպանության 10-րդ տարելիցի առնչությամբ հանդես է եկել ելույթով: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Հայ դատի Ավստրալիայի հանձնախումբը:
«Հրանտ Դինքն իր ողջ կյանքը նվիրել է հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորմանը: Նա իր լրագրողական կարիերան ձոնել է հայ ժողովրդի դժվարությունները ճանաչելուն ու փորձել է հաշտեցում ստեղծել մշակույթների միջև: Չնայած ծայրահեղականների կողմից Հայոց ցեղասպանության մասին իր հայտարարությունների առնչությամբ հնչեցվող սպառնալիքներին՝ Հրանտ Դինքը շարունակեց ամեն գնով պայքարել մարդու իրավունքները պաշտպանելու համար»,- նշել է պատգամավորը:
Նա ընդգծել է, որ չնայած Դինքի ողբերգական մահվան՝ նա միշտ կհիշվի իրավունքները պաշտպանելու ու արդարությունն առաջ մղելու գործում իր նվիրվածության ու քաջության համար:

‘Hrant Dink fought to defend human rights at all costs’ – Australian MP
YEREVAN, MAY 30, ARMENPRESS. Member of Australia's Federal Parliament, Jason Falinski rose in the House of Representatives last week to deliver a statement in remembrance of the 10th anniversary of the assassination of Istanbul’s Armenian journalist, Hrant Dink, the Armenian National Committee of Australia reported.
“Hrant Dink dedicated his life to resolving Turkish-Armenian relations. He devoted his journalistic career to recognizing the hardships of the Armenian people and attempting to establish reconciliation between cultures. Despite enduring threats from extremists about his statements on the Armenian Genocide, Hrant Dink continued to fight to defend human rights at all costs”, Jason Falinski said.
He stated that despite Dink’s tragic death he will always be remembered for his dedication and courage in defending human rights and pursuing justice.