Բակո Սահակյանը շնորհավորել է Սերժ Սարգսյանին խորհրդարանական ընտրությունների կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը ապրիլի 4-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանին` 2017 թվականի Ազգային ժողովի ընտրությունների կապակցությամբ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Ուղերձում ասված է
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից շնորհավորում եմ Ձեզ եւ Հայաստանի Հանրապետության բոլոր քաղաքացիներին 2017 թվականի ապրիլի 2-ին կայացած խորհրդարանական ընտրությունների կապակցությամբ:
Ընտրություններն անցել են ազատ եւ ակտիվ մրցակցության մթնոլորտում, ինչի մասին փաստել են միջազգային դիտորդները:
Համոզված եմ՝ այդ ընտրությունները եւ ձեւավորվելիք նոր համակարգը կնպաստեն Մայր Հայաստանի հետեւողական զարգացմանն ու զորացմանը, կառավարման արդյունավետության բարձրացմանը եւ հայոց անկախ պետականության ամրապնդմանը:

YEREVAN, APRIL 4, ARMENPRESS. President of the Republic of Artsakh Bako Sahakyan on April 4 sent a congratulatory letter to Armenia’s President Serzh Sargsyan on the occasion of the 2017 parliamentary election, press service of the Artsakh President’s Office told Armenpress.
On behalf of the Artsakh Republic people, authorities and myself personally I congratulate you and Armenia's citizens on the parliamentary election held on April 2, 2017.
The elections took place in an atmosphere of free and active competition which was confirmed by the international observers.
I am confident that the election and the new governance system to be formed will contribute to the consistent development and strengthening of Mother Armenia, raising the governing efficiency and cementing the independent Armenian statehood.