Բակո Սահակյանը շնորհավորել է Սերժ Սարգսյանին խորհրդարանական ընտրությունների կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը ապրիլի 4-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանին` 2017 թվականի Ազգային ժողովի ընտրությունների կապակցությամբ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Ուղերձում ասված է
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից շնորհավորում եմ Ձեզ եւ Հայաստանի Հանրապետության բոլոր քաղաքացիներին 2017 թվականի ապրիլի 2-ին կայացած խորհրդարանական ընտրությունների կապակցությամբ:
Ընտրություններն անցել են ազատ եւ ակտիվ մրցակցության մթնոլորտում, ինչի մասին փաստել են միջազգային դիտորդները:
Համոզված եմ՝ այդ ընտրությունները եւ ձեւավորվելիք նոր համակարգը կնպաստեն Մայր Հայաստանի հետեւողական զարգացմանն ու զորացմանը, կառավարման արդյունավետության բարձրացմանը եւ հայոց անկախ պետականության ամրապնդմանը:

Бако Саакян направил поздравительное послание Сержу Саргсяну в связи с прошедшими в Армении парламентскими выборами
4 апреля Президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание Президенту Республики Армения Сержу Саргсяну в связи с прошедшими в Армении парламентскими выборами.Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью администрации президента Арцаха.
От имени властей, народа Республики Арцах и от себя лично поздравляю Вас и всех граждан Республики Армения в связи с состоявшимися парламентскими выборами 2017-го года.
Выборы прошли в свободной и конкурентной атмосфере, что констатировали международные наблюдатели.
Уверен, что эти выборы и формирующаяся новая система будут содействовать последовательному развитию и усилению Матери-Армении, повышению эффективности управления и укреплению армянской независимой государственности.