Նախագահ Սերժ Սարգսյանը պաշտոնական այցով ժամանեց Մոսկվա
ՄՈՍԿՎԱ, 14 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով ժամանեց Ռուսաստանի Դաշնություն: Ինչպես հաղորդում է«Արմենպրես»-ի թղթակիցը Մոսկվայից, ՀՀ Նախագահի օդանավը վայրէջք կատարեց Մոսկվայի «Վնուկովո 2» օդանավակայանում:
ՀՀ Նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ՀՀ փոխվարչապետ, միջազգային ինտեգրման և բարեփոխումների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը, ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը, ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը, ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը, ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը, ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Իգնատի Առաքելյանը և այլ պաշտոնատար անձինք:
Այցի ընթացքում նախատեսվում է ՀՀ Նախագահի հանդիպումը ՌԴ Նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Նախատեսված է նաև ՀՀ Նախագահի հանդիպումը Մոսկվայի միջազգային հարաբերությունների պետական ինստիտուտի ուսանողության և պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ:

President Sargsyan arrives in Moscow on official visit
YEREVAN, MARCH 14, ARMENPRESS. Armenia’s delegation led by President Serzh Sargsyan arrived in Russia on an official visit, “Armenpress” correspondent reports from Moscow.
Vice Prime Minister-Minister of International Economic Integration and Reforms Vache Gabrielyan, Defense Minister Vigen Sargsyan, Foreign Minister Edward Nalbandian, Minister of Economic Development and Investments Suren Karayan, Minister of Transport, Communication and Information Technologies Vahan Martirosyan, Agriculture Minister Ignati Arakelyan and other officials are among the delegation members.
During the visit, President Sargsyan will have a meeting with Russia’s President Vladimir Putin. The President will also meet with the students and faculty of the Moscow State Institute of International Relations.