ՊԲ-ն հերքել է հայկական հենակետ ոչնչացնելու մասին ադրբեջանական կողմի հայտարարությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության խոսնակ Սենոր Հասրաթյանը հերքել է Ադրբեջանի ՊՆ հայտարարությունը հայկական մի հենակետ «շարքից հանելու» վերաբերյալ:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Սենոր Հասրաթյանը մասնավորապես նշել է. «Վերջին օրերին, և հատկապես փետրվարի 25-ին, իր նախահարձակ գործողությունների արդյունքում կրած ծանր կորուստներից հետո սեփական հանրության շրջանում բավականին բացասական հնչեղություն ստացած հասարակական կարծիքը (խուճապը) մեղմելու նպատակով ադրբեջանական ագիտպրոպն անցել է իրողությունները պարբերաբար ու նպատակաուղղված կերպով աղավաղելու մարտավարության: Ասվածի հերթական վկայությունն է հակառակորդ կողմի այսօր տարածած «բեմականացված» ապատեղեկատվությունն առ այն, թե իբր իրենց զինուժը «շարքից հանել է» հայկական մի հենակետ (իսկ որոշ ԶԼՄ-ներ դա ներկայացնում են որպես շտաբ):
Այսքանից արվելիք հետևությունը մեկն է՝ հարևան երկրիի կողմից իրականացվող այսօրինակ քարոզչությունն այնքան է պրիմիտիվ և ծամծմված, որ անզոր է ծառայելու որևէ լուրջ նպատակի»:

YEREVAN, MARCH 2, ARMENPRESS. Senor Hasratyan, spokesman of the Artsakh (Nagorno Karabakh/NKR) defense ministry, denied the Azerbaijani defense ministry’s report on “destroying” an NKR position.
Hasratyan namely said: “Lately, and especially on February 25, after suffering serious losses as result of its own aggression, the Azerbaijani agitprop has turned to a strategy of targeted and regular distortion of reality with the purpose of mitigating its public opinion (panic) which responded with rather negatively to its latest events. Another proof of the above-mentioned is the “staged” disinformation of Azerbaijan spread today, which said their Army has destroyed an NKR position (while some Azerbaijani media present it as headquarters).
From all this, the conclusion is one – similar Azerbaijani propaganda is so primitive and so chewed up that it can’t serve any serious goal”.