Թեհրանում բացվել է հայ-իրանական ժամանակակից արվեստի ցուցահանդես
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանի մայրաքաղաք Թեհրանում հունվարի 6-ին բացվել է «Հանդիպում» (Didar) խորագրով հայ-իրանական ժամանակակից արվեստի ցուցահանդես: Ցուցահանդեսը, որը կազմակերպվել է «Արտակ Մանուկյան» թանգարանի հետ համագործակցությամբ, միտված է ներկայացնելու հայ արվեստագետների ազդեցությունը իրանական ժամանակակից արվեստի վրա:
Հայկական արվեստն ու մշակույթը մեծ ազդեցություն է ունեցել իրանական արվեստի եւ մշակույթի վրա: Ցուցահանդեսն ընդգրկում է արվեստի տարբեր ճյուղերում գործունեություն ծավալող այնպիսի արվեստագետների ստեղծագործությունները, ինչպիսիք են Լիլիթ Տերյանը, Էդման Այվազյանը, Գառնիկ Տեր-Հակոբյանը, Սիմոն Այվազյանը:

YEREVAN, JANUARY 9, ARMENPRESS. The Armenian-Iranian exhibition of modern art entitled “Meeting” (Didar) was opened on January 6 in Tehran, Iran. The exhibition, organized in collaboration with the “Artak Manukyan” museum, is aimed at presenting the impact of Armenian artists on Iranian modern art.
Armenian art and culture has had big impact on Iranian culture and arts. The exhibition includes the works of artists of various fields, such as Lilit Teryan, Edman Ayvazyan, Garnik Ter-Hakobyan and Simon Ayvazyan.