Սերժ Սարգսյանը վերընտրվեց ՀՀԿ նախագահ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը վերընտրվեց Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության նախագահի պաշտոնում:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ՀՀԿ համագումարի ընթացքում ՀՀԿ նախագահի պաշտոնում առաջադրվեց ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի թեկնածությունը: Նրա թեկնածությունն առաջադրեց Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը: «Հաշվի առնելով Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանի քաղաքական հարուստ փորձը և մեր մեծ վստահությունը նրա նկատմամբ՝ առաջարկում եմ Սերժ Սարգսյանին գրանցել որպես Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության նախագահի թեկնածու»,- ասաց Տարոն Մարգարյանը:
ՀՀԿ նախագահի քվեարկությունն անցավ բաց ձևաչափով: Համագումարի պատվիրակների միաձայն քվեարկության արդյունքում Սերժ Սարգսյանը վերընտրվեց Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության նախագահ:
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհակալություն հայտնեց ՀՀ խոշարագույն քաղաքական կառույցի ՀՀԿ նախագահի պաշտոնում իրեն վերընտրելու կապակցությամբ: Նա ընգծեց, որ բավական պատասխանատու ժամանակահատված ենք մտնում և անելիքներ շատ ունենք՝ ընդգծելով, որ միևնույն ժամանակ ունեն կուռ թիմ և տարիների հարուստ փորձ:
Հաստատվեցին նաև կուսակցության նախագահի, վերստուգիչ հանձնաժողովի հաշվետվությունները, կանոնադրությունում և ծրագրում կատարված փոփոխությունների ու լրացումների նախագծերը:

Serzh Sargsyan reelected RPA Chairman
YEREVAN, NOVEMBER 26, ARMENPRESS. President of Armenia Serzh Sargsyan has been reelected as the Chairman of the Republican Party of Armenia.
“Armenpress” reports Serzh Sargsyan’s candidacy was nominated at the 16thcongress of the RPA. Yerevan Mayor Taron Margaryan was the one to nominate. “Considering the great political experience of the President of Armenia and Chairman of the RPA Serzh Sargsyan, as well as our deep confidence in him, I propose to register Serzh Sargsyan as a candidate for the chairman of the Republican Party of Armenia”, Taron Margaryan said.
The election of the chairman was held in an open vote format. Serzh Sargsyan was unanimously elected Chairman of the Republican Party of Armenia.
President Sargsyan thanked for being reelected the Chairman of the largest political establishment of Armenia, RPA. He stated that a very responsible period faces them and there is much to be done, stressing that at the same time they have a consolidated team and rich experience.
The reports of the Chairman of the party, audit commission, as well as the amendments in the party charter and program were adopted.