Բեսլանում վթարված ավտոբուսի ուղևորներին կառավարությունը ցուցաբերում է ֆինանսական օժանդակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Ռուսաստանի Դաշնությունում` Հյուսիսային Օսիայում, Բեսլան քաղաքից 6 կմ հեռավորության վրա հոկտեմբերի 14-ին տեղի ունեցած Մոսկվա-Երևան ոչ կանոնավոր ուղևորափոխադրում իրականացրած ավտոբուսի վթարի հետևանքով զոհված ՀՀ քաղաքացիների ընտանիքներին և տուժածներին նյութական օգնություն ցուցաբերելու նպատակով Տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությանը կառավարությունը հատկացրեց 10 մլն դրամ: Տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը նշեց, որ, ընդհանուր առմամբ, Մոսկվա-Երևան ոչ կանոնավոր ուղևորափոխադրում իրականացրած ավտոբուսի վթարի հետևանքով զոհված և տուժած 37 քաղաքացիներին և նրանց ընտանիքներին կցուցաբերվի պետական աջակցություն:
«Հատկացված միջոցներից վթարի հետևանքով յուրաքանչյուր զոհվածի ընտանիքին տրամադրվում է 1,5 մլն դրամ, ՀՀ-ի Ռուսաստանի Դաշնության հիվանդանոցներում բուժումը շարունակող առավել ծանր յուրաքանչյուր քաղաքացուն` 700 հազար դրամ, ՌԴ հիվանդանոցներում բժշկական օգնություն ստացած յուրաքանչյուր վիրավորին` 200 հազար դրամ և նշված ավտոբուսի մյուս յուրաքանչյուր ուղևորին` 100 հազար դրամ»,-«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ասաց նախարարը:

Government to provide financial assistance to passengers of Moscow-Yerevan crashed bus
YEREVAN, OCTOBER 27, ARMENPRESS. The Government provided 10 million AMD to the Ministry of Transportation, Communication and Information Technologies for the financial assistance of the victims of the October 14 Moscow-Yerevan bus crash in North Ossetia, Russia. The assistance will be provided to the injured and the families of the killed passengers.
Minister Vahan Martirosyan said overall 37 citizens and their families will receive financial assistance.
“1.5 million AMD will be provided to each family of the killed passengers, 700 thousand AMD will be provided to each citizen who continues receiving treatment in Russia and is in serious condition, 200 thousand to each wounded passenger and 100 thousand to the other passengers of the bus”, the minister said.