Բակո Սահակյանը շնորհավորել է Սերժ Սարգսյանին ծննդյան օրվա առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 30-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանին` ծննդյան օրվա կապակցությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, ուղերձում ասված է.
Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Կանգնած լինելով հայկական երկու հանրապետությունների եւ հայոց հերոսական բանակի կազմավորման ակունքներում` Դուք արել եւ անում եք հնարավորը նրանց շարունակական զարգացման ու զորացման, համազգային խնդիրների լուծման, հայ ժողովրդի շահերի պաշտպանության, նրա միասնականության ամրապնդման, միջազգային ասպարեզում Հայաստանի դերի բարձրացման ուղղությամբ:
Վստահ եմ` Ձեր ջանքերը գնալով կկրկնապատկվեն եւ կբերեն նոր հաղթանակների` ի փառս Հայոց աշխարհի եւ նրա ժողովրդի:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան տարեդարձի առթիվ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու ամենայն բարիք»:

YEREVAN, JUNE 30, ARMENPRESS. President of Nagorno Karabakh Bako Sahakyan sent a congratulatory letter on June 30 to President of Armenia Serzh Sargsyan on the occasion of his birthday.
Your Excellency, Mr. President,
I cordially congratulate You on Your birthday anniversary.
Standing at the origins of the formation of the two Armenian states and the heroic Armenian Army you have been doing everything possible for their consistent development and strengthening, solving national issues, protecting the interests of the Armenian people, reinforcing its unity, raising the role of Armenia in the international arena.
I am confident that Your efforts will double and bring to new victories for the glory of Armenian land and its people.
I once again congratulate You on Your birthday anniversary and wish peace, strong health and all the best".