«Եվրատեսիլ-2016»-ի հայաստանյան պատվիրակությունը հյուրընկալվել է Շվեդիայում ՀՀ դեսպանատանը
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Եվրատեսիլ-2016»-ի հայաստանյան մասնակից Իվետա Մուկուչյանն ու ողջ հայկական պատվիրակությունը Ստոկհոլմում մայիսի 5-ին հանդիպում են ունեցել Շվեդիայի Թագավորությունում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Արտակ Ապիտոնյանի հետ: Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել մրցույթի շրջանակներում իրականացված անելիքներին, ինչպես նաեւ առաջիկա քայլերին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Առաջին ալիքի հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Դեսպան Արտակ Ապիտոնյանը, ողջունելով ներկաներին, պատրաստակամություն է հայտնել յուրաքանչյուր հարցում աջակցել հայաստանյան պատվիրակությանը: «Չեմ կասկածում մեր սպասվելիք հաջողությանը, քանի որ այժմ հայաստանյան ելույթը ամենից քննարկվողների շարքում է: Իսկապես մեծ հաջողություններ եմ մաղթում Իվետային ինչպես մրցույթում, այնպես էլ կյանքում: Լիահույս եմ, որ Հայաստանը առաջին հորիզոնականներում կհայտնվի»,- նշել է Շվեդիայում ՀՀ դեսպանը:
«Եվրատեսիլ-2016»-ի հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար Գոհար Գասպարյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին ջերմ ընդունելության համար: «Շատ զգացված ենք, որ Դուք մեր կողքին եք եւ անհրաժեշտության պարագայում օժանդակում եք մեզ»,- նշել է Գոհար Գասպարյանը` հավելելով, որ մրցույթի ողջ ընթացքում արվում է ամեն բան, որպեսզի Հայաստանի անունը հնարավորինս լայն շրջանակների համար հնչի:
«Եվրատեսիլ-2016»-ի հայաստանյան մասնակից Իվետա Մուկուչյանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար: «Մենք միասին կարող ենք շատ բան հաղթահարել: Հայերը հենց այս գլխավոր հատկությամբ են առանձնանում մյուս բոլոր ժողովուրդներից».,- նշել է Իվետա Մուկուչյանը:
«Եվրատեսիլ-2016»-ը կկայանա մայիսի 10-ին, 12-ին եւ 14-ին Ստոկհոլմում: Հայաստանը ելույթ կունենա առաջին կիսաեզրափակիչ փուլի ընթացքում` 7-րդ համարի ներքո:

YEREVAN, MAY 5, ARMENPRESS. “Eurovision-2016” Armenian participant Iveta Mukuchyan and the Armenian delegation met Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Armenia to Sweden Artak Apitonyan in Stockholm on May 5. Issues related to the activities within the framework of the contest and the future steps were discussed during the meeting, Press Service of Public TV told “Armenpress”.
Ambassador Artak Apitonyan welcomed the guests and expressed his readiness to support the Armenian delegation on every issue. “I don’t doubt in Armenia’s success in the contest since now Armenia’s performance is one of the most discussed issues. I really wish good luck to Iveta both in the contest, and in her life. I believe that Armenia will win in this contest”, Ambassador said.
Head of “Eurovision-2016” Armenian delegation Gohar Gasparyan expressed gratitude to the Armenian Ambassador for the warm reception. “We are very grateful that You are with us and support us in case of necessity”, said Gohar Gasparyan adding that everything is being done to voice Armenia’s name within large circles during the contest.
In her turn Iveta Mukuchyan thanked the Armenian Ambassador for the warm reception. “We together can overcome everything. This is what that makes Armenians unique from other people”, Iveta Mukuchyan said.
“Eurovision-2016” international song contest will be held on May 10, 12 ad 14 in Stockholm, Sweden. Armenia’s entry will be performed in the first semi-final stage under the number 7 on May 10.