Հայկական զինուժի ունեցած գերժամանակակից զինատեսակների մասին շատերը կերազեին. Արծրուն Հովհաննիսյան
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 80-ականների զենքերի կողքին մենք ունենք այնպիսի գերժամանակակից զինատեսակներ, որոնց մասին շատերը կերազեին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին Պաշտպանության նախարարությունում լրագրողների հետ հանդիպմանը նշեց Պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Պետք չէ շահարկել այդ հարցը: Աշխարհի առաջատար բանակների, հատկապես ցամաքային զինատեսակների 90 տոկոսը 80-ականների են: Ի վերջո, հակառակորդի կողմից գովազդվող նորագույն զենքերը, որոնցով փորձում էին ահ ու սարսափ առաջացնել, գործնականում միշտ չէ, որ արդյունավետ են: Մեր 80-ականների, միգուցե, որոշ տեղերում, նաև 70-ականների զինատեսակների կողքին կան այնպիսի գերժամանակակից զենքեր, որոնց մասին շատերը կերազեին: Դրանից բացի, չափոփոշիչ չէ, թե որ թվականի արտադրության զինատեսակ է կիրառվել: Խնդիրը այդ զինատեսակների արդյունավետ կիրառման մեջ է: Նորից եմ հորդորում, այդ քննադատությունները կատարեք փաստարկված»,-ասաց Արծրուն Հովհաննիսյանը:

Об имеющемся у армянских ВС сверхсовременном вооружении многие могли бы только мечтать - Арцрун Ованисян
Об имеющемся у  армянских ВС сверхсовременном вооружении многие  могли бы только мечтать - Арцрун Ованисян
Наряду с оружием 80-х годов у армянских ВС есть вооружение, о котором многие могли бы только мечтать. Как передает Арменпресс, об этом сказал пресс-спикер МО РА Арцрун Ованисян во время встречи с журналистами в министерстве.
«Не нужно спекулировать на этом. Виды вооружения во всех армиях мира, особенно сухопутные вооружения– на 90% производства 80-х годов. В конце концов, разрекламированное противником современное вооружение, которым они стремились вселить страх и трепет, не всегда эффективно. Наряду с оружием 80-х и даже 70-х годов у армянских ВС есть сверхсовременное вооружение, о котором многие могли бы только мечтать. К тому же год производства – это еще не критерий. Все дело в умении его применять. Я еще раз призываю вас – предъявляйте такую критику аргументированно», - сказал пресс-спикер МО РА.