ՀՀԿ-ի և ՀՅԴ-ի համագործակցության ձևաչափը հայտնի կլինի առաջիկայում
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը և «Հայ յեղափոխական դաշնակցություն» կուսակցությունը շարունակում են քննարկել հետագա համագործակցության ձևաչափը: Այս մասին ՀՀԿ գործադիր մարմնի նիստից հետո լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտնեց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր, ԳՄ անդամ Գագիկ Մինասյանը: «Համագործակցության վերաբերյալ քննարկումներ ընթանում են, սակայն վերջնական լուծումներ դեռ չկան: Եվ միայն առաջիկա քննարկումները հնարավորություն կտան ավելի հստակ ասել, թե ինչ ձևաչափով կլինի այդ համագործակցությունը»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` նշեց Մինասյանը:
Պատգամավորը հավելեց, որ համագործակցության տարբեր հնարավորություններ կան: «Ես չեմ բացառում, որ տարբեր կուսակցություններ կօգտագործեն այդ տարբեր հնարավորությունները: Իսկ թե քանիսը կլինեն դրանք` մեկը, երկուսը, թե երեքը, կորոշվի ապագայում: Իսկ այդ համագործակցությունը կլինի կոալիցիայի, թե մեկ այլ ձևաչափով, դուք կիմանաք առաջիկայում»,- ընդգծեց ՀՀԿ ԳՄ անդամը:
Նա նաև հավելեց, որ ՀՀԿ ԳՄ նիստի ընթացքում անդրադարձ է եղել տարածաշրջանային զարգացումներին, դրանց հետևանքով Հայաստանի համար առաջ եկող մարտահրավերներին:

Format of RPA-ARF cooperation to become clear soon
YEREVAN, JANUARY 22, ARMENPRESS. The Republican Party of Armenia and “Armenian Revolutionary Federation” continue discussions over the format of future cooperation. RPA National Assembly faction member, Executive Body member Gagik Minasyan told the journalists about this after RPA executive body session. “Discussions over the cooperation format are underway, but there are no final decisions yet. And only the coming discussions will make clear the format of that cooperation”, “Armenpress” reports, Minasyan mentioned.
The MP added that there different cooperation options. “I do not rule out that different parties will make use of those different options. How many parties there will be, one, two or three, will be determined in the future. And whether that cooperation will take the form of a coalition or any other format, you will know in the near future”, RPA Executive Body member stated.
He also added that during the RPA Executive Body session a reference was made to regional developments and challenges for Armenia stemming from them.