Սիրիահայ ընտանիքներին աջակցության ծրագրերը կշարունակվեն նաև 2016 թվականին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հանձնարարությամբ` Երևանի քաղաքապետարանի և մայրաքաղաքի վարչական շրջանների կողմից 2016 թվականին ևս կշարունակվեն սիրիահայ ընտանիքների աջակցության ծրագրերը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
2015 թվականին քաղաքապետարանի կողմից համապատասխան դրամական և նյութական օժանդակություն է ցուցաբերվել 1400 սիրիահայ կարիքավոր ընտանիքի, նրանցից 72-ին` «Էրեբունի-Երևան 2797» տոնակատարության շրջանակում: Մայրաքաղաքում բնակվող սիրիահայ ավելի քան 160 ընտանիք ներառված է պետական սոցիալական աջակցության ծրագրերում։
Մշտական ուշադրության ներքո են նաև քաղաքապետարանի ենթակայության մանկապարտեզներ հաճախող, ինչպես նաև դպրոցահասակ ավելի քան 700 սիրիահայ երեխաները: Փոքրիկներն ու պատանիներն ակտիվորեն ներգրավվում են կրթամշակութային տարբեր միջոցառումներում:
Մայրաքաղաքի վարչական շրջանների ղեկավարների աշխատակազմերը ևս պարբերաբար աջակցում են երևանաբնակ սիրիահայ ընտանիքներին:

Yerevan Municipality to continue implementing social assistance programs in 2016
YEREVAN, JANUARY 19, ARMENPRESS. According to the instruction of Yerevan Mayor Taron Margaryan, assistance programs for the Syrian-Armenian families by Yerevan Municipality and the capital’s administrative districts will continue in 2016. “Armenpress” was informed about the aforesaid by Information and Public Relations Department of Yerevan Municipality.
Municipality provided financial and material assistance to 1400 Syrian-Armenian families in need, 72 of them were provided assistance in the framework of "Erebuni Yerevan 2797" celebration in 2015. More than 160 Syrian-Armenian families living in the capital are included in the state social assistance programs.
More than 700 Syrian-Armenian schoolchildren, as well as those attending kindergartens under Yerevan Municipality’s subordination are permanently in the center of attention. The children and youth are actively engaged in educational and cultural events.
The heads of the staffs of the capital’s administrative districts also assist the Syrian-Armenian families living in Yerevan.