Լեւոն Զուրաբյանն անդրադարձավ Հանրապետության առաջին նախագահի առողջական վիճակին
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի առաջին նախագահ, ՀԱԿ առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հիվանդությունը լուրջ է, բայց բուժելի: Այս մասին հունվարի 18-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը: «Արդեն գտնված են համապատասխան բժիշկները, ովքեր զբաղվում են այդ հարցով: Ես վստահ եմ, որ ամեն ինչ լավ կլինի»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` նշեց Զուրաբյանը:
Հարցին, ճի՞շտ են խոսակցությունները, որ առաջին նախագահի մոտ քաղցկեղ է ախտորոշվել, Զուրաբյանը պատասխանեց.«Ես չեմ կարող այստեղ խոսել կոնկրետ ախտորոշման մասին»:
ՀՀ առաջին նախագահ ՀԱԿ առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հունվարի 8-ին հանդիպում է ունեցել ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռիչարդ Միլսի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է Լևոն Տեր-Պետրոսյանի` բուժման նպատակով ԱՄՆ մեկնելու հարցը:

YEREVAN, JANUARY 18, ARMENPRESS. Armenia’s first president, leader of ArmenianNational Congress (ANC) party Levon Ter-Petrosyan’s disease is serious but treatable. ANCparliamentary factionleader Levon Zurabyan informed about the aforesaid during the interview with journalists on January 18. “Relevant doctors also deal with the mentioned issue. I am convinced that everything will be fine,” Zurabyan mentioned, as “Armenpress” reports.
Asked if the rumors are true whether cancer is diagnosed for the first president, Zurabyan answered: “I cannot talk about the specific diagnosis here.”
Armenian First President Levon Ter-Petrosyan had a meeting with ambassador extraordinary and plenipotentiary of US to Armenia Richard Mills. During the meeting, the issue of Levon Ter-Petrosyan’s visit to USA for getting medical treatment was discussed.