ՀՀ Նախագահը ԿԲ խորհրդի անդամներ է նշանակել
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի դեկտեմբերի 24-ի հրամանագրով` Արկադի Խաչատրյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի խորհրդի անդամ` մինչև 2018 թվականի սեպտեմբերի 2-ը պաշտոնավարման ժամկետով:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, ՀՀ Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով` Արմենակ Դարբինյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի խորհրդի անդամ` հինգ տարի ժամկետով:

YEREVAN, DECEMBER 24, ARMENPRESS. Arkadi Khachatryan was appointed as a member of the Council of the Central Bank of Armenia until September 2, 2018 according to the decree of Republic of Armenia President Serzh Sargsyan, signed on December 24.
As “Armenpress” was informed by the Department of Public Relations and Mass Media of the Office to the President of the Republic of Armenia, according to another presidential decree, Armenak Darbinyan was appointed as a member of the Council of the Central Bank of Armenia with a 5-year period.