Հայաստանի և Բելառուսի պաշտպանության նախարարներն ստորագրել են երկկողմ համագործակցության 2016թ. պլանը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Մոսկվայում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը դեկտեմբերի 23-ին երկկողմ հանդիպումներ է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուի, Բելառուսի Հանրապետության պաշտպանության նախարար, գեներալ-լեյտենանտ Անդրեյ Ռավկովի և Ղրղզստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի նորանշանակ պետ, գնդապետ Ջանիբեկ Կապարովի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից,Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուի հետ հանդիպման ժամանակ ստորագրվել են «Ռուսաստանի Դաշնության և Հայաստանի Հանրապետության միջև հավաքական անվտանգության Կովկասյան տարածաշրջանում ՀՕՊ Միավորված տարածաշրջանային համակարգի ստեղծման մասին» համաձայնագիրը և 2016թ. ՀՀ ՊՆ և ՌԴ ՊՆ միջև համագործակցության պլանը, քննարկվել են երկկողմ ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության հարցեր:
Բելառուսի Հանրապետության պաշտպանության նախարար, գեներալ-լեյտենանտ Անդրեյ Ռավկովի հանդիպման ժամանակ ստորագրվել է 2016թ. ՀՀ ՊՆ և ԲՀ ՊՆ միջև երկկողմ համագործակցության պլանը և քննարկվել են երկկողմանի հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր:

Министры обороны Армении и Беларуси подписали План двустороннего сотрудничества на 2016 год
В Москве министр обороны Армении Сейран Оганян провел 23 декабря двусторонние встречи с министром обороны России, генералом армии Сергеем Шойгу, министром обороны Беларуси, генерал-лейтенантом Андреем Равковым и новоназначенным начальником Генштаба ВС Киргизии, полковником Джанибеком Капаровым.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью МО Армении, на встрече с министром обороны РФ было подписано соглашение «О создании Объединенной региональной системы ПВО в кавказском регионе коллективной безопасности» и План сотрудничества между военными ведомствами на 2016 год. Были обсуждены вопросы двустороннего военного и военно-технического сотрудничества.
На встрече с министром обороны Беларуси, генерал-лейтенантом Андреем Равковым был подписан План двустороннего сотрудничества между министерствами оборонами двух государств на 2016 год, были обсуждены представляющие взаимный интерес вопросы.