Հայաստանի և Բելառուսի պաշտպանության նախարարներն ստորագրել են երկկողմ համագործակցության 2016թ. պլանը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Մոսկվայում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը դեկտեմբերի 23-ին երկկողմ հանդիպումներ է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուի, Բելառուսի Հանրապետության պաշտպանության նախարար, գեներալ-լեյտենանտ Անդրեյ Ռավկովի և Ղրղզստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի նորանշանակ պետ, գնդապետ Ջանիբեկ Կապարովի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից,Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուի հետ հանդիպման ժամանակ ստորագրվել են «Ռուսաստանի Դաշնության և Հայաստանի Հանրապետության միջև հավաքական անվտանգության Կովկասյան տարածաշրջանում ՀՕՊ Միավորված տարածաշրջանային համակարգի ստեղծման մասին» համաձայնագիրը և 2016թ. ՀՀ ՊՆ և ՌԴ ՊՆ միջև համագործակցության պլանը, քննարկվել են երկկողմ ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության հարցեր:
Բելառուսի Հանրապետության պաշտպանության նախարար, գեներալ-լեյտենանտ Անդրեյ Ռավկովի հանդիպման ժամանակ ստորագրվել է 2016թ. ՀՀ ՊՆ և ԲՀ ՊՆ միջև երկկողմ համագործակցության պլանը և քննարկվել են երկկողմանի հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր:

Defense Ministers of Armenia and Belarus sign bilateral cooperation plan 2016
YEREVAN, DECEMBER 23, ARMENPRESS. Defense Minister of Armenia Seyran Ohanyan held bilateral meetings with Russian Defense Minister,Army General Sergei Shoigu, Belarusian Defense Minister,Lieutenant-General Andrei Ravkov and newly appointed Chief of General Staff of Kyrgyzstan Colonel Zhanybek Kaparova on December 23 in Moscow.
As “Armenpress” was informed from the press service of the Defense Ministry of the Republic of Armenia, agreement “about the creation of a united regional air defense system in the Caucasian collective security region” and 2016 cooperation plan of Armenian and Russian Defense Ministries were signed in the meeting with the RF Defense Minister,Army General Sergei Shoigu. A number of issues referring to bilateral military-technical cooperation were discussed.
Bilateral cooperation plan 2016 between the Defense Ministries of Armenia and Belarus was signed in the meeting with Belarusian Defense Minister,Lieutenant-General Andrei Ravkov. Issues of bilateral interest were discussed.