Դուբայում կառուցվելիք երկնաքերի տանիքին լողափ ու ջունգլիներ են լինելու
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դուբայում կառուցելու են The Rosemont Hotel & Residences հյուրանոց-երկնաքերը, որի տանիքին կլինեն արհեստական ջունգլիներ եւ լողափ: Ինչպես հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով Emirates247 պորտալին, համալիրը կտեղավորվի 1,3 հեկտար տարածքի վրա:
Ըստ նախագծի՝ շենքը բաղկացած կլինի 47-հարկանի երկու աշտարակներից, որոնց միջեւ կտեղավորվի ապակե պատերով հինգհարկանի սրահը: Ընդամենը հյուրանոցում կլինի 450 համար եւ 280 հարկաբաժին: Ճարտարապետի անունը եւ շինարարության ավարտի ամսաթիվը չեն ճշտվում:
Ներկայում Դուբայում, ի թիվս այլոց, կանգնեցվում Է Entisar Tower 100-հարկանի շենքը: Արաբական Միացյալ Էմիրությունների խոշորագույն քաղաքի ամենաբարձր երկնաքերը համարվում Է Բուրջ Խալիֆը կամ Խալիֆի աշտարակը, որը ձեւով պտկաքար Է հիշեցնում: Դրա բարձրությունը 828 մետր Է, բացման արարողությունը կայացել Է 2010 թվականին: Երկնաքերում զետեղված են գրասենյակներ, դիտարան, բնակարաններ, հյուրանոցային համարներ, ռեստորաններ:

В Дубае появится небоскреб с пляжем и джунглями на крыше
В Дубае построят отель-небоскреб The Rosemont Hotel & Residences, на крыше которого соорудят искусственные джунгли и пляж. Как сообщает портал Emirates247, комплекс расположится на территории в 1,3 гектара,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
По проекту здание будет состоять из двух башен в 47 этажей, между которыми расположится пятиэтажный холл со стеклянными стенами. Всего в отеле будет 450 номеров и 280 апартаментов. Имя архитектора и дата окончания строительства не уточняются.
В настоящее время в Дубае, среди прочих, возводится 100-этажное здание Entisar Tower. Самым высоким небоскребом в крупнейшем городе Объединенных Арабских Эмиратов считается Бурдж-Халифа, или Башня Халифа, которая по форме напоминает сталагмит. Высота — 828 метров, церемония открытия состоялась в 2010 году. В небоскребе располагаются офисы, обсерватория, квартиры, гостиничные номера, рестораны.