Հնդկաստանում առնվազն 11 մարդ Է զոհվել շենքի փլվելու հետեւանքով
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հնդկաստանի հարավում օգոստոսի 4-ին առնվազն 11 մարդ Է զոհվել եռահարկ շենքի փլվելու հետեւանքով: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել են տեղի փրկարարական ծառայության ներկայացուցիչները:
Միջադեպը տեղի Է ունեցել գիշերը՝ մոտավորապես ժամը 2-ին (Երեւանի ժամանակով ժամը 01:00-ին), Մահարաշտրայի նահանգի Տհանե քաղաքում, երկրի ֆինանսական մայրաքաղաք Մումբայիից ոչ հեռու: «11 մարմին Է հայտնաբերվել փլատակներում, եւս յոթ մարդու ողջ են գտել: Մեկ հոգի համարվում Է անհետ կորած»,-»Ֆրանսպրես» գործակալությանը պատմել Է Աղետների արձագանքման ազգային ուժերի (NDRF) ներկայացուցիչ Ալոկ Ավասթին:
Նրա խոսքով՝ շենքը կառուցվել Է առնվազն 50 տարի առաջ, երկու տարի առաջ տեղի իշխանությունները հայտարարել Էին, որ այդ շենքում բնակվելն անվտանգ չԷ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Не менее 11 человек погибли при обрушении здания на западе Индии
По меньшей мере 11 человек стали жертвами обрушения трехэтажного здания вИндии вовторник, заявили представители местной службы спасения,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Инцидент произошел вгороде Тхане, штат Махараштра, недалеко отфинансовой столицы страны Мумбаи около2 часов ночи (00:00 мск). "Одиннадцать тел были обнаружены (под завалами— ред.), еще семь человек были найдены живыми. Один человек числится пропавшим безвести",— рассказал агентствуФранс Пресспредставитель Национальных сил реагирования накатастрофы (NDRF) Алок Авасти (Alok Avasthy).
По словам Авасти, возраст здания составлял неменее 50 лет, два года назад местные власти объявили проживание вэтом здании небезопасным.