Հայկական «Shadowmatic» բջջային խաղն Apple Design մրցանակ է ստացել
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայկական «Shadowmatic» բջջային խաղն արժանացել է Apple Design մրցանակին: Ինչպես հայտնում է «Արմենպրես»-ը, «Shadowmatic»-ի ֆեյսբուքյան էջում հայտնվել է նման գրառում. «Անհավատալի է: Apple Design մրցանակ…Մեծ շնորհակալություն նրանց, ովքեր խաղում են «Shadowmatic», ովքեր մեզ հետ են առաջին իսկ օրվանից: Սա անհավանական պահ է մեր թիմի համար»:
Սան Ֆրանցիսկոյում հունիսի 8-12-ին անցկացվում է Apple ընկերության օպերացիոն համակարգերով աշխատող ծրագրավորողների համաշխարհային համաժողովը: Համաժողովի մասնակիցների թվում կան նաև հայ ծրագրավորողներ: Այն մեկտեղել է ծրագրավորողների աշխարհի տարբեր երկրներից, ովքեր հավաքվել են քննարկելու IOS-ի և OS X-ի ապագային վերաբերող հարցեր: Համաժողովին մասնակցում են 1000-ից ավելի Apple-ի ինժեներներ, տեղի կունենան 100 տեխնիկական սեսիաներ, գործնական դասընթացներ ևApple Design մրցանակաբաշխությունը: Գիտության, տեխնոլոգիաների, ճարտարագիտության և մաթեմատիկայի ուղղությունների ուսանողներն ու մասնագետները համաժողովին կարողանում են մասնակցել հատուկ այդ նպատակի համար հատկացված թոշակի շնորհիվ:

Армянская мобильная игра «Shadowmatic» получила премию Apple Design
Армянская мобильная игра «Shadowmatic» получила премию Apple Design. Как передает «Арменпресс», на странице Facebook игры «Shadowmatic» появилась запись: «Невероятно! Премия Apple Design … Большое спасибо тем, кто были с нами с первых дней. Это невероятный момент для нашей команды».
8-12 июня в Сан-Франциско проходит всемирная конференция программистов, работающих с операционной системой Apple; среди участников есть и армянские программисты. Собрались представители разных стран с тем, чтобы обсудить вопросы, относящиеся к будущему систем IOS и OS X. Участвуют более 1000 инженеров Apple, состоится более 100 сессий, практических курсов и награждения Apple Design. Благодаря специальным стипендиям, в работе конференции смогут принять участие студенты и специалисты в науке, технологиях, инженерии и математике.