Թոմ Քրուզը շնչառությունը վեց րոպե պահել Է «Առաքելությունն անիրագործելի Է 5»-ի նկարահանումների ժամանակ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դերասան Թոմ Քրուզը շնչառությունը վեց րոպե պահել Է «Առաքելությունն անիրագործելի Է» լրտեսական մարտաֆիլմի հինգերորդ սերիայի տեսարաններից մեկի նկարահանումների համար: Այդ արդյունքին հասնելու նպատակով նա մի քանի շաբաթ անմիջականորեն նկարահանման հարթակում մարզվել Է պրոֆեսիոնալ ջրասուզակի հսկողությամբ, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով USA Today-ին: Կինոնկարի պրեմիերան նախատեսված Է 2015 թվականի հուլիսի 31-ին:
Նոր ֆիլմը պարունակում Է տեսարաններ, որտեղ դերասանն ստիպված Է երկար ժամանակ գտնվել ջրի տակ: Քրուզը գերադասել Է դրանց մասնակցել անձամբ՝ չդիմելով սուզորդ-կասկադյորների օգնությանը:
Նա նշել Է, որ միշտ երազել Է նման մի բան անել: «Ես նախկինում Էլ եմ նկարահանվել ջրի տակ: Բայց այս դեպքում մենք ցանկացել ենք ստորջրյա դրվագն ստեղծել առանց ընդհատումների եւ մոնտաժի: Այսպիսով, այդ տեսարանն իրոք հետաքրքրական Է ստացվել»,- հայտնել Է դերասանը:
«Առաքելությունն անիրագործելի Է» ֆիլմաշարի նախորդ չորս կինոնկարները համաշխարհային վարձույթում հավաքել են ավելի քան 2 միլիարդ դոլար:

Том Круз задержал дыхание на шесть минут во время съемок «Миссия невыполнима 5»
Актер Том Круз научился задерживать дыхание на шесть минут ради съемки одной из сцен в пятой серии шпионского боевика «Миссия невыполнима». Для того, чтобы добиться такого результата, он тренировался прямо на съемочной площадке в течение нескольких недель под наблюдением профессионального водолаза,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru. Премьера картины намечена на 31июля 2015года.
Новый фильм содержит сцены, в которых актеру приходится долгое время находиться под водой. Участвовать в них Круз предпочел сам, не прибегая к помощи каскадеров-ныряльщиков.
Он отметил, что всегда мечтал совершить что-то подобное. «Я и раньше снимался под водой. Но в данном случае мы хотели создать напряженный подводный эпизод без прерываний и монтажа. Таким образом, эта сцена действительно получилась интересной»,— сообщил актер.
Четыре предыдущих картины цикла «Миссия невыполнима» собрали в мировом прокате более 2миллиардов долларов.