Ջասթին Բիբերն իրեն մեղավոր Է ճանաչել «ճանապարհային հաշվեհարդարների» գործում
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կանադացի փոպ-կատարող Ջասթին Բիբերն իրեն մեղավոր Է ճանաչել ավտոմեքենայի անզգույշ վարման եւ իր հրահրած ճանապարհատրանսպորտային պատահարի մյուս մասնակիցների հետ դրան հաջորդած կռվի համար, որը տեղի Է ունեցել 2014 թվականի օգոստոսին: Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հունիսի 4-ին այս մասին հայտնել Է երգչի փաստաբան Սեթ Վայնշտեյնը:
Փոպ կատարողի մասնակցությամբ միջադեպը տեղի Է ունեցել Ստետֆորդ քաղաքի (Օնտարիոյի նահանգ) ճանապարհներից մեկում, քաղաք, որտեղ մեծացել Է 21-ամյա Բիբերը: Այն ժամանակ ուշ գիշերով նրա ավտոմոբիլը բախվել Է մինիվենի եւ կվադրոցիկլի: Դրան հաջորդել Է ծեծկռտուքը, որի մասնակիցներ են դարձել, ինչպես հետեւում Է ոստիկանական արձանագրությունից, երգիչն ինքը, կվադրոցիկլի վարորդը եւ մինիվենի ուղեւորը:
Ըստ Վայնշտեյնի, որի խոսքը մեջբերել Է CTV հեռուստաալիքը, Բիբերի կողմից իր մեղքը խոստովանելուց հետո նրանից հանվել են ճանապարհային երթեւեկության մյուս մասնակիցների վրա հարձակման մեղադրանքները, իսկ ավտոմոբիլն անզգույշ վարելու համար նա կվճարի 750 կանադական դոլարի (600 ամերիկյան դոլարի) չափով տուգանք: Այլ մանրամասնություններ չեն նշվում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Джастин Бибер признал себя виновным в деле о "дорожных разборках"
Канадский поп-исполнитель Джастин Бибер признал себя виновным в неосторожном вождении автомобиля и последовавшей после этого ссоре с другими участниками спровоцированного им дорожно-транспортного происшествия, которое произошло в августе 2014 года. Как передает Арменпресс со ссылкой на Тасс, об этом в четверг сообщил адвокат певца Сет Вайнштейн.
Инцидент с поп-исполнителем произошел на одной из дорог города Стэтфорд (провинция Онтарио), в котором вырос 21-летний Бибер. Тогда поздно ночью его автомобиль столкнулся с минивэном и квадроциклом. После этого последовала потасовка, участниками которой, как следует из полицейского протокола, стали сам певец, водитель квадроцикла и пассажир минивэна.
По словам Вайнштейна, которого процитировал телеканал CTV, после признания Бибером своей вины с него были сняты обвинения в нападении на других участников дорожного движения, а за неосторожное управление автомобилем он заплатит штраф в размере 750 канадских долларов (600 долларов США).