Ժան Կլոդ Վան Դամին եւ Գլեդիսին հաջողվել Է պահպանել ընտանիքը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հոլիվուդյան հանրաճանաչ դերասան Ժան Կլոդ Վան Դամը հայտարարել Է, որ վերականգնել Է հարաբերությունները կնոջ՝ Գլեդիս Պորտուգեզի հետ, եւ իրենք չեն բաժանվելու: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է TMZ ինտերնետ պորտալը:
«Հանրաճանաչ դերասանը տեսագրություն Է ուղարկել, որտեղ մանրամասն ներկայացրել Է իրադրությունը,-նշում Է հրատարակությունը:-Ուղերձի բովանդակությունն այն Է, որ ամուսիններին հաջողվել Է պահպանել ընտանիքը»: Վան Դամի խոսքով՝ «իր ընտանիքը կայուն Է, ինքը առաջվա պես անչափ սիրում Է Գլեդիսին, իսկ իրենց ամուսնությունը շարունակվում Է»:
Այս տարվա մարտին Վան Դամի կինն ամուսնալուծության փաստաթղթեր Էր ներկայացրել Լոս Անջելեսի դատարան: Դրանցում նա որպես իր այդ քայլի պատճառ նշել Էր «անհաղթահարելի տարաձայնությունները»:
Վան Դամը եւ Պորտուգեզը 1992 թվականին արդեն պաշտոնապես ամուսնալուծվել Էին հինգ տարվա ընտանեկան կյանքից հետո: Բայց 1999 թվականին կրկին հարսանիք Էին արել:

Актер Жан-Клод Ван Дамм объявил, что его брак с женой Глэдис устоял и развода не будет
Известный голливудский актер Жан-Клод Ван Дамм объявил, что восстановил отношения с женой Глэдис Португез и развода не будет. Как передает Арменпресс со ссылкой на Тасс,об этом сообщил интернет-портал TMZ.
"Популярный актер направил видео, в котором подробно изложил ситуацию, - отмечает издание. - Суть послания заключается в том, что супругам удалось сохранить семью". По словам Ван Дамма, "его семья стабильна, он продолжает крепко любить Глэдис, а их брак продолжается".
В марте этого года жена Ван Дамма подала в суд города Лос-Анджелес документы на развод. В них она назвала в качестве причины данного шага "непреодолимые разногласия".
Ван Дамм и Португез уже официально разводились в 1992 году после пяти лет семейной жизни. Но в 1999 году вновь сыграли свадьбу.