Rolling Stones-ը գաղտնի համերգ Է տվել, տոմսերի արժեքը եղել Է 5 դոլար
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրիտանական Rolling Stones լեգենդար խումբը «գաղտնի» համերգ Է տվել Լոս Անջելեսում (Կալիֆոռնիայի նահանգ), որի տոմսերի արժեքը եղել Է ընդամենը 5 դոլար: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել են Միացյալ Նահանգների զանգվածային լրատվամիջոցները:
CBS հեռուստաալիքի տվյալներով՝ Rolling Stones-ը համերգի մասին հայտարարել Է Twitter-ում եւ պաշտոնական կայքում, տոմսերը գնվել են «մեկ րոպեում»: Սկզբում երաժիշտները չեն հայտնել համերգի անցկացման ստույգ վայրը՝ սոսկ գրելով «Այսօր ակումբային շոու Լոս Անջելեսում» եւ 90028 կոդը: Ավելի ուշ հայտնի Է դարձել, որ համերգը տեղի կունենա մայիսի 20-ին Fonda Theatre-ում: Տոմս կարողացել Է գնել շուրջ 1,2 հազար մարդ:
Ինչպես նշել Է Associated Press գործակալությունը, երաժիշտները նվագել են մեկուկես ժամ եւ Sticky Fingers ալբոմի բոլոր երգրերը կատարել «նույն խանդավառությամբ, ինչպես եւ 1971 թվականին, երբ թողարկվել Է ալբոմը»: Հաղորդվում Է, որ մեծ շրջագայությունից առաջ «գաղտնի» համերգն արդեն ավանդույթ Է դարձել խմբի համար:
Մոտ ժամանակներս խումբը Zip Code Tour-ի կուղեւորվի ԱՄՆ-ում, մինչեւ հուլիսի 15-ը երաժիշտները կտան 15 համերգ:
The Rolling Stones-ի գրեթե 30 ալբոմների (չհաշված համերգայինները) ընդհանուր տպաքանակը գերազանցել Է 250 միլիոնը, ընդ որում 200 միլիոնը վաճառվել Է ԱՄՆ-ում: 1989 թվականին խումբը մտել Է Ռոք-ն-ռոլի փառքի սրահ, իսկ 2004 թվականին ըստ Rolling Stone հանդեսի վարկածի՝ զբաղեցրել Է չորրորդ տեղը բոլոր ժամանակների 50 մեծագույն կատարողների ցանկում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

СМИ: Rolling Stones дали секретный концерт, билеты стоили $5
Легендарная британская группа Rolling Stones сыграла "секретный" концерт вЛос-Анджелесе, штат Калифорния, билеты накоторый стоили всего 5 долларов, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
По данным телеканала CBS, Rolling Stones объявила оконцерте вTwitter ина официальном сайте, билеты были раскуплены "за минуту". Изначально музыканты несообщили точное место проведения концерта, написав только "Клубное шоу сегодня вЛос-Анджелесе" икод 90028. Позднее стало известно, что концерт пройдет втеатре Fonda Theatre всреду. Билеты смогли купить порядка 1,2 тысячи человек.
Как передает агентствоАссошиэйтед Пресс, музыканты играли втечение полутора часов иисполнили все песни сальбома Sticky Fingers, "с тем же энтузиазмом, каки в1971 году, когда был выпущен альбом". Сообщается, что проведение "секретного" концерта перед началом масштабного тура уже стало длягруппы традицией.
В ближайшее время группа отправится вZip Code Tour поСША, до15 июля музыканты сыграют 15 концертов.
Общий тираж альбомов The Rolling Stones, которых насчету группы почти 30 (не считая концертных), превысил 250 миллионов, причем 200 миллионов были проданы вСША. В 1989 году группа вошла вЗал славы рок-н-ролла, ав 2004 году заняла четвертое место всписке 50 величайших исполнителей всех времен поверсии журнала Rolling Stone.