Ջոնի Դեփն իր շներին փրկելու համար շտապ կմեկնի Ավստրալիայից
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկացի դերասան Ջոնի Դեփն շտապ կարգով կմեկնի Ավստրալիայից՝ փրկելու համար իր շներին, որոնց կարող են թունավորել կենդանիների ներկրման վերաբերյալ երկրի օրենքների չկիրառման պատճառով: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, մայիսի 15-ին հայտնել Է Ավստրալիայի գյուղատնտեսության նախարար Բառնաբի Ջոյսը:
«Ես տեղեկատություն ունեմ, որ Փիստոլը եւ Բուն պատրաստվում են մասնավոր ինքնաթիռով մեկնելու Միացյալ Նահանգներ, սրանք լավագույն նորություններն են, որոնք ես ունեմ»,- նախարարի հայտարարությունը փոխանցել Է Ավստրալիայի ABC հեռուստառադիոընկերությունը:
Ջոյսի խոսքով՝ կատարվում Է հետաքննություն, թե ինչպես են շները հայտնվել Ավստրալիայում: «Պարոն Դեփը որոշել Է շրջանցել մեր երկրի օրենքները»,- կարծում Է նա: Դեփը պետք Է պատասխանի կարանտինային ծառայությունների այն հարցերին, թե ինչպես Է իրեն հաջողվել շներին բերել երկրի տարածք:
Դերասանը «Կարիբյան ծովի ավազակները» ֆիլմի հինգերորդ մասի նկարահանումներին Է ժամանել անձնական ինքնաթիռով՝ իր երկու յորքշիրյան թերիերներ Փիստոլի եւ Բուի հետ: Երբ իշխանություններն իմացել են շների մասին, Դեփը նախազգուշացում Է ստացել առ այն, որ պարտավոր Է 50 ժամվա ընթացքում շներին ուղարկել ԱՄՆ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստի գործակալությունը:

Джонни Депп срочно покинет Австралию, чтобы спасти своих собак
Американский актер Джонни Депп всрочном порядке покинет Австралию, чтобы спасти своих собак, которыхмогут усыпить из-за несоблюдения законов страныоввозе животных. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этомсообщил впятницу министр сельского хозяйства Австралии Барнаби Джойс.
"У меня есть информация, что Пистол иБу готовятся отправиться вСоединенные Штаты начастном самолете, это лучшие новости, которые уменя есть",—передает австралийская телерадиокомпания ABCзаявление министра.
По словам Джойса, ведется расследование того, каксобаки попали вАвстралию. "Господин Депп решил обойти законы нашей страны",— считает он. Деппу предстоит ответить навопросы карантинных служб отом, какему удалось ввезти собак натерриторию страны.
Актер прибыл насъемки пятой части фильма "Пираты Карибского моря" наличном самолете сосвоими двумя йоркширскими терьерами Пистолем иБу. Когда власти узнали особаках, Депп получил предупреждение отом, что ему необходимо отправить собак вСША втечение 50 часов.