Սերժ Սարգսյանը ներկա է գտնվել Սբ. Աննա եկեղեցու օծման արարողությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախագահ Սերժ Սարգսյանը և տիկին Ռիտա Սարգսյանն այսօր` ապրիլի 30-ին, ներկա են գտնվել Երևանի Կաթողիկե Սբ. Աստվածածին եկեղեցուն հարակից Սբ. Աննա նորակառույց եկեղեցու օծման արարողությանը՝ հանդիսապետությամբ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Սբ. Աննա եկեղեցին և Երևանի կաթողիկոսական նստավայրը կառուցվել են Հրայր և Աննա Հովնանյանների բարերարությամբ, ճարտարապետն է Վահագն Մովսիսյանը: Եկեղեցու հիմնարկեքի արարողությունը կատարվել է 2011թ. ապրիլի 30-ին, շինարարությունն ավարտվել է 2015թ. ապրիլին:

YEREVAN, APRIL 30, ARMENPRESS. The President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan and Mrs. Rita Sargsyan today attended the consecration ceremony of the newly-built St Anna Church located next to the Holy Mother of God Katoghike Church in Yerevan. The Mass Media and Public Relations Department of the President’s Office informed “Armenpress” that the ceremony was presided over by His Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians.
St Anna Church and Yerevan Pontifical Residence have been built under the sponsorship of Hirair and Anna Hovnanians, and the architect is Vahagn Movsisyan.
The groundbreaking ceremony of the church was held on April 30 of 2011 and the construction was completed in April of 2015.